Velmi úspěšný fotbalový podzim mají za sebou starší žáci FC Hradec Králové v České lize. V patnácti střetnutích dokázali devětkrát zvítězit, jednou remizovali a pětkrát odešli poraženi. Při celkovém skóre 37:18 získali 28 bodů a v tabulce jim patří čtvrtá příčka. Trenér LUBOŠ PROKOPEC určitě nepočítal s tím, že jeho svěřenci budou tak vysoko. Navíc po 12. kole kouč „votroků“ převzal prvoligový starší dorost, a tým vedla dvojice Petr Jaroš, Miloš Mejtský.
Jste spokojen s podzimním účinkováním svých hráčů v lize?
Zcela určitě. Máme 28 bodů, s čímž jsem před zahájením soutěže příliš nepočítal. Když pominu bodový zisk, tak dalším pozitivem určitě bylo, že ve většině zápasů kluci předvedli výborný fotbal a pracovali na sto procent. Moc bych si přál, aby v tomto úsilí pokračovali i na jaře.
Přitom v létě přišlo do týmu několik nových tváří…
Do širšího kádru přišlo několik nových hráčů z regionu, ale po letní přípravě zůstali jen Tomáš Vilímek a Ondřej Furda z Kostelce nad Orlicí, Matěj Bodlák z RMSK Cidlina a David Hegr z Úpy. Všichni se na nejvyšší žákovskou soutěž velmi dobře adaptovali a odvedli velmi dobrou práci. Vidím u nich velký potenciál do budoucna.
 
Kde vidíte hlavní příčiny toho, že se vám podzim tak vydařil?
Nechci, aby to vyznělo jako fráze, ale myslím si, že se nám podařilo sestavit výborný tým, který táhl za jeden provaz. Velkou roli v mužstvu sehráli Matěj Ptáček a Michal Hloušek, kteří spoluhráče neustále povzbuzovali a vlastně celý tým táhli. Jejich slovo platilo jak na hřišti, tak i v kabině. Hodně důležité rovněž bylo, že se nám vydařil vstup do sezony, čímž jsme se usadili na špici tabulky a už tam zůstali.
 
Mužstvo jste vedl dvanáct kol a potom jste zamířil k dorostu. Byla to velká změna?
To ano. V žácích tým šlapal, byl na špici tabulky. U dorostu jsem byl v jiné roli. Jen mne trochu mrzí, že poslední zápas na pražské Slavii, který jsem viděl jako hlavní kouč, jsme prohráli 0:3. Chtěl jsem se se žáky rozloučit výhrou, ale to se bohužel nestalo. Závěrečná tři podzimní kola již vedla dvojice Jaroš – Mejtský.
 
Máte představu, kdo povede tým v jarních odvetách?
Pokud se nic mimořádného nestane, povede tým Vlastimil Frýdek, který má s touto soutěží velké zkušenosti. U B staršího dorostu ho vystřídá Ladislav Brož.
Překvapilo vás, že ligu vede Příbram před Českými Budějovicemi?
Příbram hraje velmi dobrý fotbal, má kvalitní kádr a z tohoto pohledu mě nepřekvapuje, že vede ligu. Naopak, že budou tak vysoko Budějovice, jsem nečekal. První polovina tabulky je ale hodně vyrovnaná a jaro bude bezpochyby ještě zajímavé.
 
Chtěl byste říci něco závěrem?
Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výborný podzim a popřát jim mnoho úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě. Třeba se ještě někdy na sportovním poli potkáme. Dík patří i mému asistentovi Jiřímu Hofmanovi a vedoucímu mužstva Petru Sixtovi za velmi dobrou spolupráci.