Také fotbalová I. B třída na Královéhradecku již má za sebou podzimní část sezony. Ve dvou skupinách soutěže se představilo šest zástupců hradeckého okresu. Hodnocení první poloviny letošního ročníku se u činovníků jednotlivých oddílů lišilo dle aktuálního umístění a dosažených výsledků.

SKUPINA A


SK ČECHIE HLUŠICE
(4. místo, 23 body)

Jaromír Průcha, trenér:
Úvod sezony se nám vůbec nepovedl. Po třech úvodních kolech jsme byli bez bodu, po pěti kolech jsme měli tři. Od té doby jsme šli herně nahoru a ve zbytku podzimu jsme již neprohráli. Náš dosavadní účet zní třiadvacet bodů a čtvrté místo. Z tohoto důvodu jsme také s podzimní částí vcelku spokojeni. Těší nás umístění, ne však tréninková morálka. Hrajeme prakticky bez tréninku, i přístup hráčů k utkáním by se mohl zlepšit. V soutěži je jedno mužstvo, které předvádí výborný fotbal, jsou to Janské Lázně. Ty nakonec asi postoupí. Na opačné straně budou mít velké problémy se záchranou Mostek, Železnice a Miletín. Jarní část sezony bychom chtěli odehrát beze strachu o záchranu a ještě více dát prostor mladým hráčům.

SKUPINA BANKETNÍ OTÁZKY:
1. Co říkáte na umístění vašeho týmu po podzimu?
2. Jakou úroveň podle vás měla první polovina soutěže?
3. Kdo zatím patří k oporám vašeho mužstva?
4. Jakým stylem pojmete zimní přípravu?
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ
(1. místo, 25 bodů)

Milan Krempa, vedoucí mužstva:
1. První polovinu soutěžního ročníku nemůžeme hodnotit jinak než kladně. V pozici nováčka jsme chtěli hrát klidný střed tabulky, nakonec jsme se po devátém kole usadili na prvním místě a už jsme před sebe nikoho nepustili. S postavením v tabulce jsme spokojeni, ale po herní stránce je stále co zlepšovat.
2. Naše soutěž je hodně vyrovnaná. Mezi jednotlivými týmy jsou minimální bodové rozdíly, což je určitě dobře před jarními odvetami. Z našeho pohledu jsme asi nejlepší zápasy sehráli s Černíkovicemi a s Opočnem.

3.
Určujícím prvkem pro úspěšné zvládnutí podzimní části sezony byla vynikající parta hráčů, kteří mají rádi fotbal a jsou ochotni mu obětovat volný čas. Nejvíce odehraných minut z našeho početného kádru měli Linhart, Lán, Jaroš, Klicnar, O. Krempa a Veselý. Nejlepším střelcem podzimu se stal Erber s osmi vstřelenými brankami. Velmi dobře do týmu zapadli mladíci Jaroš, Pakosta a Ibrmajer, kteří přišli z dorostenecké kategorie.

4.
Zimní příprava bude probíhat ve stejném duchu jako ta minulá. Budeme využívat prostory v Orlické Kotlině a areál s tělocvičnou v Předměřicích. V plánu je jeden halový turnaj a rádi bychom sehráli co nejvíce přípravných utkání.
TJ SLAVOJ PŘEDMĚŘICE NAD LABEM
(2. místo, 24 body)

Josef Bouček, trenér:
1. Kdyby mi někdo na začátku sezony řekl, že budeme končit podzim na druhém místě s bodovým odstupem na prvního, tak to beru všemi deseti. Ale s odstupem času musím konstatovat, že jsme spoustu bodů ztratili naprosto zbytečně.
2. Myslím si, že se úroveň příchodem silných ,,nováčků“ z Opočna, Nového Města a Slavie Hradec podstatně zvedla. Svědčí o tom fakt vyrovnanosti naší skupiny. O postup v jarní části může bojovat klidně i tým z desátého místa.

3.
Nerad bych někoho vyzdvihoval nebo naopak kritizoval. Naší předností byla především týmová hra. To se nám až na pár výjimek vcelku dařilo. Myslím si, že každý hráč věděl, kdy se mu utkání podařilo a kdy naopak ne. Výkyvem formy si prošli takřka všichni hráči od nejzkušenějších až po nejmladší.

4.
Přípravu budeme absolvovat v domácích podmínkách. Soustředíme se na nabírání fyzické kondice a posilování. Máme k dispozici halu a od února chceme sehrát i několik přípravných utkání na umělé trávě.
TJ SOKOL MALŠOVICE
(7. místo, 18 bodů)

Daniel Svatoň, asistent trenéra:
1. S umístěním po půlce sezony nemůžeme být rozhodně spokojeni. Hodně ztracených bodů bylo především z domácích zápasů. Největší slabinou bylo neproměňování gólových příležitostí, kterých jsme si vytvořili ve většině zápasů víc než dostatečné množství. V podstatě nás přehrála ve velmi kvalitním utkání pouze hradecká Slavia, se kterou jsme uhráli remízu 1:1, a v prvním poločase mužstvo Předměřic.

2.
Úroveň soutěže je dle mého názoru stejná jako v minulém ročníku. To znamená, že některé zápasy mají svoji kvalitu, jiné ji postrádají.

3.
K oporám jako vždy patřil zkušený stoper David Franc, velmi slušnou práci odváděli Tobiášek a Duha, kterému k plné spokojenosti spolu s Pikolou bohužel chybělo již zmiňované zakončení brankových příležitostí. Velmi dobře vyztužil obranu po zranění v půlce sezony navrátivší se Jiří Kloubec.

4.
K zimní přípravě využijeme náš fotbalový areál a přilehlé okolí. Nebudou chybět ani přípravná utkání.
TJ LOKOMOTIVAHRADEC KRÁLOVÉ
(9. místo, 17 bodů)

Daniel Vodák, trenér:
1. Podle mého názoru umístění v tabulce neodpovídá možnostem mužstva ani kvalitě hráčského kádru. Konečné deváté místo je však ovlivněno špatným přístupem a nedisciplinovaností klíčových hráčů především v úvodu sezony. Díky tomu jsme po šesti kolech měli na svém kontě čtyři body a vypadalo to s námi všelijak. Vedení klubu krátce poté sáhlo ke změně trenéra a já jsem nahradil Luďka Pečenku na pozici hrajícího kouče. Začal jsem sice porážkou, ale na hráčích jsem viděl, že mají vůli se na hřišti poprat. To mě utvrdilo v tom, že naší Achillovou patou jsou špatná herní disciplína a morálka. Po zápase v Albrechticích přišlo výsledkové zlepšení, dokázali jsme pravidelně bodovat. Ale teprve jaro ukáže, zda dokážeme být trvale bodově úspěšní a potvrdíme má předchozí slova o tom, že máme na víc, než ukazuje současná tabulka.

2.
Kvalita soutěže má stagnující úroveň. Kromě Slavie jsou všechna ostatní mužstva přibližně na stejné úrovni. Každý je schopen porazit každého. Jediná Slavia byla schopna zapracovat do kádru mladé kvalitní hráče, a proto je o stupeň výše než ostatní. Mladí fotbalisté mají dnes jiné priority a většina mužstev hraje už několik let se stále stejným kádrem.

3.
Velkou oporou byl po celou sezonu brankář Beránek, i když ani on se nevyhnul občasným minelám. Mužstvo svými výkony především ve druhé půlce podzimu táhl kapitán Schejbal, střelecky se probudili Tuček s Červeným, a pokud nastoupil, byl velkou oporou zkušený Němec. Nechtěl bych zapomenout ani na Denka s Fofem. Ostatní střídali dobré výkony s horšími. Hráčský kádr bychom potřebovali doplnit hlavně v útoku, ale to je asi problém většiny mužstev.

4.
Příprava bude probíhat v domácích podmínkách se zaměřením na fyzickou kondici, na kterou jsme v některých utkáních doplatili. Budeme využívat halu a venkovní terény, v jednání je případné tradiční soustředění na horách a přátelské zápasy na umělé trávě.
TJ SOKOL DOHALICE
(14. místo, 7 bodů)

Jiří Blecha, trenér:
1. Cíl pro podzim jsme jednoznačně nesplnili. Chtěli jsme se pohybovat okolo středu tabulky, ovšem realita je jiná. Vzhledem k dosaženým výsledkům se oprávněně krčíme na poslední příčce tabulky s pouhými sedmi body a ztrátou šesti, respektive osmi bodů na místa znamenající záchranu. Příčin, které vedly k našemu současnému postavení, je několik. Za prvé: velká fluktuace hráčů. Ve třinácti podzimních zápasech dres A mužstva obléklo aspoň jedenkrát dvacet šest hráčů! Nastupovali jsme prakticky pokaždé v jiné sestavě, což mělo vliv na sehranost, zastupování, herní automatismy a tak dál. Za druhé: špatná obranná činnost, o čemž jednoznačně vypovídá třiačtyřicet obdržených branek. Z čeho jsme dostávali branky? Bylo to zejména sesypání se po obdržené brance, nedůrazné obsazování protihráčů, nechuť znepříjemnit soupeři převzetí míče, vzájemné zastupování, naprostý chaos při standardkách soupeřů, neumění včasného odkopu míče z naší šestnáctky a v neposlední řadě snaha o včasný návrat na svou pozici, velmi často i amatérská snaha o zahrání ofsajd systému. Za třetí: nedodržování taktických pokynů. I když byli hráči upozorňováni na styl hry soupeře, nebo na jednotlivé nebezpečné hráče, vždy se stal pravý opak. Buď zmíněný hráč skóroval sám, nebo jsme inkasovali po akci, která byla hráčům zdůrazňována. Na výše zmíněnou fluktuaci hráčů měla velký vliv zranění, pracovní povinnosti a různé společenské aktivity a akce, v neposlední řadě i nechuť jít s kůží na trh při neustálých porážkách. Velkou ztrátu pro obranné řady znamenal zlomený kotník Javůrka. Pak následovali rychle další hráči (Blecha, Jaroš, Košťál, P. Pišl, Taichman). Alfou a omegou se ukázalo proměňování brankových příležitostí. Strašně moc jsme se nadřeli na gól. Občas nám chybělo sportovní štěstí, přesná finální přihrávka a klid při zakončení. Co nám byla platná místy drtivá převaha, když soupeři beze zbytku dokázali naše každé zaváhání potrestat. Na závěr nám jednoznačně chyběl vůdčí typ hráče, dirigent, který by zejména mladé hráče na hřišti uklidnil nebo naopak vyburcoval, případně vzal zodpovědnost sám na sebe.

2.
Myslím si, že úroveň byla o trochu vyšší. Zásluhu na tom měla mužstva z horních pater tabulky, zejména Slavia Hradec Králové, která má zřejmě optimálně složený kádr. Ostatní týmy, až na naši maličkost, dokázaly vybojovat či ztratit body s kýmkoliv. Na druhou stranu mám dojem, že úrovni moc nepřispěly slabší chvilky pánů rozhodčích.

3.
Jak již bylo konstatováno, kvůli fluktuaci hráčů byl jediným, kdo nastoupil ve všech třinácti podzimních zápasech, Tomáš Novák. Ve dvanácti utkáních nastoupili Dvořák, Marek, Vrabec, v jedenácti Vaněk. Ostatní odehráli od jednoho do devíti zápasů. Sedm duelů odehrál Havelka, který k nám přišel v průběhu září na hostování z Olympie Hradec Králové. Co se týče střelců, tak o našich devatenáct branek se podělilo celkem jedenáct hráčů. Nejlepším střelcem se čtyřmi zásahy se stal Jaroš, třikrát se trefil Tomáš Novák, dvakrát Havelka a Kulhánek a o dalších pět branek se rozdělilo pět hráčů. Platí zde to, že nám chybí střelec, který to vezme na sebe.

4.
Příprava bude probíhat zásadně v domácích podmínkách, a to v okolí Dohalic. Na únor je naplánováno krátké soustředění v horském prostředí. Jednotlivé tréninkové cykly budou prokládány přátelskými zápasy. Samozřejmě, že v plánu je stávající kádr okysličit ve všech řadách. Naší prioritou stále zůstává pokus o záchranu soutěže, i když si uvědomujeme, že to bude velmi těžké.