„Jsme si vědomi, že bychom se na soupeře v případě výhry dotáhli. Na druhou stranu potřebujeme body hlavně k definitivnímu odpoutání od spodku tabulky,“ sdělil hradecký trenér Luděk Klusáček.

Silní hlavně doma

Tým ze severní Moravy se cítí silný v kramflecích především v domácím prostředí, kde v deseti utkáních sedmkrát vyhrál, dvakrát remizoval a jen jednou odešel poražen. Na hřištích soupeřů si už vede podstatně hůře, vybojoval totiž pouhých sedm bodů. „Je pravda, že doma jsou jejich výkony mnohem lepší. V týmu působí několik hráčů se zkušenostmi z první ligy – například Prohaszka, Krohmer či Doležal. Venku sice mnoho bodů neposbírali, ale to nemůže svádět k žádnému podcenění. Obzvláště, když jsou v tabulce před námi,“ varuje Klusáček, jehož slova potvrzuje třeba nedávná remíza Jakubčovic na hřišti po postupu toužící Jihlavy.


Sestava „votroků“ po předešlé remíze v Hlučíně s největší pravděpodobností opět dozná změn, trenér Klusáček se tím nijak netají. „Na každého soupeře platí něco jiného, takže to nevylučuji. Týkat se to však bude pouze jednoho až dvou postů.“ Hradci budou scházet Kanda s Jirouškem, kteří teprve v tomto týdnu začali po drobných zraněních trénovat. Na podzim hradečtí fotbalisté v Jakubčovicích prohráli 2:1. Jediný gól tehdy vstřelil obránce Poděbradský.
Předpokládaná sestava Hradce: Lindr – Karal, Wozniak, Přibyl – Špidlen, Černý, Bouška, Šmarda, Rezek – Semerák, Pilař.