Že to bude v neděli tuctový druholigový zápas? Nedejte se mýlit! Vždyť na trávník malšovického stadionu vyběhnou v dresu Sokolova dva Brazilci! Jmenují se Fernando Costa a Cristiano Thomas. Oba si s míčem báječně rozumí a téměř vždy nějakým nečekaným kouskem diváky pobaví.

Zápas pod rozsvícenými „lízátky“ začne v 17 hodin. Hradečtí fotbalisté musí svou pozornost zaměřit především na Costu, jenž v předešlém kole zařídil svému týmu dvěma brankami výhru nad Ústím nad Labem.

V závěru navíc ještě neproměnil pokutový kop. Jedná se o šestadvacetiletého ofenzivního záložníka, který je v Sokolově na hostování z pražské Slavie a během své kariéry si zahrál i nejvyšší brazilskou soutěž. „Každopádně se jedná o výborného fotbalistu, nicméně ne vždy je zřejmě ochoten pracovat pro tým. Možná i kvůli tomu je v Sokolově na hostování,“ domnívá se hradecký kouč Luděk Klusáček.

„Votroci“ už pět kol marně čekají na vítězství. Tentokrát by prokletí mohli prolomit, vždyť Západočeši na cizích hřištích spíše paběrkují (ze šesti utkání získali pouhé dva body). Klusáček to zákonitě považuje za výhodu. „Vždycky je příjemnější, když víte, že se soupeř venku trápí,“ netají. Jenže hradecký tým momentálně prochází herní krizí.

Jeden vstřelený gól v posledních pěti zápasech mluví za všechny komentáře. „V týdnu jsme se zaměřili na útočnou činnost, zejména na práci v šestnáctce a zakončení. Věřím, že se to v nedělním utkání projeví,“ doufá kouč. K dispozici nebude mít pouze nemocného Šmerdu. V sestavě by se naopak po jednozápasové odmlce měl objevit čerstvý otec dvojčat Ivo Svoboda.

Předpokládaná sestava: Podhajský – Vít, Wozniak, Pospíšil – Svoboda, Bouška, Černý, Karal, Rezek – Vodehnal, Pilař.

Proč nezůstat doma: Hradec touží ukončit nepříznivou sérii bez vítězství. V týmu soupeře nastoupí řada expardubických hráčů.