Derby Broumov – Police bylo taktickým bojem, šlo v podstatě jen o odvracení nakopávaných balonů. Potěšila návštěva, 550 diváků bylo o dvě stovky víc, než bylo na Strahově při Gambrinus lize Bohemians – Mladá Boleslav.

Černilov se po domácí prohře s favorizovaným Jičínem propadl na poslední místo tabulky. Tradičně si jeho fotbalisté „dali šlofíka“ hned v úvodu utkání. Jičín je nejlepším týmem jara. „Pokračujeme v dobrých výkonech ze závěru podzimu. V zimě jsme kádr, který budujeme už čtyři roky, udrželi,“ řekl trenér Jaroslav Matějka. „A dál? Uvidíme, vše je o penězích, ale přiznávám, že divizním myšlenkám se nebráníme.“ Jičín na jaře dal deset gólů, inkasoval jen jednou. Mrzí ho bezbranková remíza doma s týmem Přepych.

Béčko Náchoda/Deštného začalo svoje domácí zápasy předehrávat už v pátek, kdy v důležité „sestupové řeži“ těsně přehrálo Kunčice. Pomohlo k tomu výrazné posílení sestavy, v níž se objevili čtyři divizní borci, Nejman dvěma a Srkal jedním gólem zápas rozhodli, hráli i Belák a Malý.

Nadprůměrnou úroveň měl duel Nový Bydžov B – Česká Skalice, ve kterém hosté přišli o jarní neporazitelnost. Domácí kouč Pavel Vohralík dal volno dorostencům (nehrál nejlepší jarní střelec Labík) s výjimkou Petříka a vsadil na zkušenější plejery. Dvougólové vítězství domácí na svém webu sebekriticky komentovali: „Po zápase jsme si mohli společně zanotovat s Petrem Hapkou – Štěstí je tak krásná, přepychová věc…“

Hradecká Olympia se od Přepych nechala zaskočit v úvodu a v závěru I. poločasu – inkasovala v 1. a ve 45. minutě a musela dvakrát srovnávat krok. Po změně stran, kdy domácí kouč Zdeněk Karanský udělal tři změny v sestavě a do „arény“ vypustil další mladíky, byla Olympia jasně lepší, tlačila a prokázala lepší fyzičku, ale na výhru to nestačilo.

Do velikých problémů se dostává Týniště, které v týdnu prohrálo ostudně dohrávku doma s Jičínem 0:5 a v neděli nestačilo ani na poslední tým tabulky Lhotu. Loňský divizionář je jediným týmem, který na jaře nezískal ani jediný bod. Jeho chabou útěchou je, že už konečně vstřelil alespoň první gól (1:12).

Na lepší podzimní časy zatím jenom vzpomínají Doudleby, které z pěti odehraných zápasů naplno bodovaly jen jednou. Naposledy zachraňovaly bod proti oslabenému Novému Hradci. Žádné překvapení nepřipustil lídr tabulky Trutnov a doma si bez větších problémů poradil s Rychnovem, který třígólovou ztrátu korigoval až v samém závěru z penalty. (fr)