Vesměs kladně mohou hodnotit uplynulý ročník fotbalové I. B třídy na Královéhradecku činovníci jednotlivých okresních zástupců. Pět týmů Hradecka ze šesti totiž obsadilo přední příčky, určitá spokojenost však může panovat i v Dohalicích, kterým se podařilo krajskou soutěž zachránit. Naopak postup slaví suverénní hradecká Slavia, dalším celkům podobná radost jen těsně unikla.

ANKETNÍ OTÁZKY:

1. Co říkáte na umístění vašeho mužstva v uplynulém ročníku?
2. Jak hodnotíte úroveň soutěže?
3. Jakým směrem se bude ubírat letní připrava vašeho celku?
SKUPINA A
SK ČECHIE HLUŠICE (3. místo, 48 bodů)
JAROMÍR PRŮCHA, sekretář oddílu
1. Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že skončíme třetí, malinko bych se usmál. Vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjela, panuje určitě malé zklamání. Přijít u zeleného stolu o šest bodů a stejně skončit třetí považuji za úspěch.

2.
Úroveň soutěže byla průměrná. Žádné z mužstev se nevyhnulo nějakému zakolísání. Byla tři mužstva, která bojovala o postup, na druhé straně byly dva celky dávno odsouzeny k sestupu.

3.
Letní příprava proběhne v domácích podmínkách. Musíme dát mnohem větší šanci mladým hráčům. Máme domluveno několik kvalitních utkání, ve kterých určitě naskočí, nastupovat budou i v mistrovských zápasech. Jinudy cesta nevede.
SKUPINA B
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ (1. místo, 56 bodů)
MILAN KREMPA, vedoucí mužstva
1. Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo hned v prvním ročníku našeho účinkování v krajské soutěži postoupit výš, a tím vrátit Slavii zpět do I. A třídy, kterou kdysi hrávala. Je to úspěch skromného, mladého a houževnatého kolektivu, se kterým je radost pracovat. Musím uznat, že na začátku soutěže jsme s tak rychlým postupem nepočítali.

2.
Naše skupina byla hodně vyrovnaná, polovina mužstev byla po podzimu seřazena za sebou s jednobodovým odstupem. V úvodu jarní části se nám povedlo bodově odskočit a po vítězném zápase v Opočně už to pro nás vypadalo nadějně. Bodově jsme vyšli naprázdno v obou hradeckých derby. Přesto jsme po prohraném zápase na Lokomotivě dvě kola před koncem soutěže slavili postup.

3.
Příprava na novou sezonu byla zahájena ve středu 7. července. Celá bude probíhat v domácích podmínkách: 17. července se zúčastníme turnaje v Chlumci nad Cidlinou, o týden později je v plánu zápas v Novém Městě nad Metují. Soupeře pro generálku před prvním soutěžním zápasem zatím nemáme. Původně jsme počítali s pohárovým zápasem, nicméně to je problém, který určitě vyřešíme.

TJ SLAVOJ PŘEDMĚŘICE (3. místo, 44 body)
JOSEF BOUČEK, trenér
1. Třetí místo je pro mě do určité míry zklamáním. Chtěli jsme více promluvit do bojů o špici tabulky, ale hned dvě úvodní kola jara nás dostala zpět na zem. Naší největší bolestí byla koncovka. Na druhou stranu tato skupina byla enormně vyrovnaná, tudíž i my jsme sehráli s mužstvy z popředí tabulky pohledná utkání.
2. Úroveň soutěže se dle mého názoru zlepšila. Oproti předešlému ročníku nastoupilo ve všech týmech více mladých hráčů, což soutěž oživilo a zároveň zatraktivnilo.
3. Letní příprava bude probíhat výhradně v domácích podmínkách. Z důvodu, že soutěž i pohár začínají už počátkem srpna, tak mnoho času na přípravu nezbyde. Bohužel hlavním problémem je v době dovolených a prázdnin vůbec nějakým způsobem mužstvo poskládat.
TJ SOKOL MALŠOVICE (4. místo, 44 body)
DANIEL SVATOŇ, trenér
1. S konečným čtvrtým místem můžeme být určitě spokojeni, jarní část se nám oproti podzimu vydařila mnohem lépe. Může nás jenom mrzet zaváhání v závěrečných čtyřech kolech, ve kterých jsme získali pouze tři body po výhře v posledním kole nad hradeckou Lokomotivou. Bohužel jsme v tomto období měli až příliš velký počet zraněných hráčů.
2. Soutěž má dle mého názoru již delší dobu stejnou kvalitu, střídají se zápasy lepší i horší úrovně. Určitě bych chtěl vyzdvihnout oba naše zápasy s hradeckou Slavií, které svoji kvalitou přesahovaly rámec I. B třídy.

3.
Letní přípravu zahájíme 12. července, trénovat budeme třikrát týdně na hřišti nebo v blízkém okolí a sehrajeme několik přípravných zápasů včetně poháru. Vzhledem k tomu, že z časových důvodů jako hlavní trenér končím, chci poděkovat všem zúčastněným za spolupráci a přeji hodně úspěchů novému trenérovi Pavlu Tobiáškovi.
TJ LOKOMOTIVA HRADEC (5. místo, 42 body)
SVATOSLAV KOPECKÝ, předseda oddílu
1. S umístěním mužstva panuje spokojenost, přestože výborné jaro kalí dvě zaváhání v Babí a doma s Malšovicemi. Nebýt těchto nepochopitelných výpadků, mohli jsme se v závěru ještě poprat o baráž. Už před začátkem jara jsem byl přesvědčen, že je v silách tohoto mužstva prát se o třetí příčku, což se potvrdilo. Určitě je na čem stavět.

2.
Soutěž byla v letošní sezoně velice vyrovnaná, nejsem však přesvědčen o tom, že směrem k jejímu zkvalitnění. Výpadky se nevyhnuly ani na podzim suverénní Slavii, která například u nás předvedla podprůměrný výkon. Většinou nebylo poznat, jestli hrajeme s mužstvem ze špice nebo spodku tabulky, fotbalově i fyzicky na tom byla mužstva velice podobně a kvalitních zápasů bylo poskrovnu.

3.
Letní příprava bude probíhat pod vedením nového trenéra Milana Frýdy výhradně v domácích podmínkách. V plánu je sehrání tří přátelských utkání. V současných ekonomických podmínkách není příliš reálné výrazné posílení kádru.
TJ SOKOL DOHALICE (11. místo, 30 bodů)
JIŘÍ BLECHA, trenér

1. Vzhledem k našemu postavení po podzimu, kdy jsme byli suverénně poslední, musím být s konečným jedenáctým místem spokojen. V jarní cestě záchranou jsme čerpali z dlouhé zimní přípravy. Rovněž okysličení kádru přineslo ovoce. Sice jsme moc branek nedávali, ale o to méně jsme jich dostali. Hráči, kteří nás posílili, dobře zapadli do našeho kolektivu a s ostatními vytvořili partu, která šla za jediným cílem: za záchranou soutěže.

2.
Naše skupina byla opět velmi vyrovnaná, vyčníval pouze vítěz soutěže Slavia Hradec, která potvrdila, že má momentálně nejideálnější složení kádru. My a ostatní týmy jsme střídali dobré výsledky se špatnými. V podstatě se dá říci, že každý mohl porazit každého, zejména v jarní části.

3.
Naše příprava začne prakticky již 10. července, kdy hráči budou startovat na domácím Dohal Cupu. Následovat bude individuální příprava a ta ostrá se rozeběhne 19. července. Příprava bude probíhat zásadně v domácích podmínkách. V plánu je i sehrání několika přípravných zápasů.