Ve funkci předsedy sportovně-technické komise OFS vystřídal Marcel Tuček

odstoupivšího Jiřího Pavlíčka.


Jméno a příjmení:
Marcel Tuček

Datum narození:
25. ledna 1968

Funkce v OFS Hradec:
Od května 2010 - člen STK. Od 1. července 2010 - předseda STK, tedy úplný nováček.

Náplň práce:
STK má za úkol řízení mistrovských soutěží OFS a dohled na dodržování platných fotbalových směrnic a řádů. V současné době jsem se podílel na tvorbě brožury „Mistrovské fotbalové soutěže OFS HK 2010/11“, která slouží všem okresním oddílům i rozhodčím v průběhu celého ročníku.

Vytčené pracovní cíle:
Jako nováček chci hlavně, aby nespadl kredit komise STK doposud vedené Jiřím Pavlíčkem, který se rozhodl svoji činnost v STK ukončit. Ve spolupráci s výkonným výborem OFS chci zlepšovat úroveň okresního fotbalu jako celku.

Fotbalová minulost:
Od žáčků až po starou gardu jsem v oddíle Sokol Stěžery, takže jsem nevytáhl paty z okresu.

Nejvýznamnější úspěch nebo nejhezčí zážitek ve fotbale:
V aktivní činnosti to bylo asi finále okresního kola Poháru ČMFS před několika lety, kdy jsme porazili favorizovanou hradeckou Slavii. Tehdy jsem dal rozhodující gól těsně před koncem zápasu. Nejhezčí zážitky mám ale z posledních let, kdy se věnuji trénování nejmladších fotbalistů - přípravek. Každý zápas, v němž je vidět zlepšení našich svěřenců, je pro mě úspěchem.

Přání do nového soutěžního ročníku 2010/11 v okrese:
1. Aby fotbal byl tím, čím má být – zábavou pro všechny zúčastněné. 2. Aby naše komise měla co nejméně práce.

Nadcházející sezona bude ve znamení změn. Můžete se ve stručnosti zmínit o některých z nich?
Tou největší bude přechod v kategoriích mladších žáků a mladších elévů na menší hřiště. Je to zapříčiněno tím, že nám ubývají děti a v mnoha oddílech nejsou schopni dát dohromady klasický počet hráčů. Plusem by mělo být to, že na menším hřišti v menším počtu hráčů budou mladí fotbalisté v častějším kontaktu s míčem. Stále se bude něco dít, hlavně před brankami. Mladší elévové budou hrát na hřištích o rozměrech 45x 25 metrů v počtu 4+1. Mladší žáci budou hrát na šířce velkého hřiště, jako dosud hráli starší i mladší elévové, v počtu 7+1. Až do kategorie mladších žáků by se mělo hrát s menšími míči č. 4 na branky o rozměrech 5x 2 metry. Dalším důsledkem úbytku dětí pro všechny okresy našeho kraje je reorganizace dorosteneckého fotbalu pod hlavičkou KFS. Místo okresních přeborů se budou hrát I. třídy (krajské soutěže), které vznikly podle regionálních podmínek oddílů.

V předchozí sezoně platila v některých kategoriích směrnice o střídavém startu. Jak to bude v novém ročníku?
Na jaře platila v soutěžích řízených KFS možnost střídavého startu, zatím však jen zkušebně pro mladší elévy, mladší žáky a mladší dorostence. Od nového ročníku již platí Směrnice ČMFS upravující uplatnění a rozvoj mladých hráčů v kategoriích do 17 let - střídavý start s platností a účinností pro ročník 2010/11, schválená VV ČMFS 21. června. Ta umožňuje start hráče za mateřský oddíl a za oddíl hrající vyšší soutěž v rámci příslušných kategorií ve smyslu Soutěžního řádu ČMFS. Rozhodnutí o povolení střídavého startu vydá registrační oddělení na speciálním barevně odlišném průkazu. (ld)