V rozdílném rozpoložení jsou před zítřejším dopoledním střetnutím druholigové týmy Třince a Hradce Králové. Zatímco Oceláři vytěžili z posledních tří zápasů pouhé dva body, rozjetí „votroci“ plný počet. „Po předchozích nezdarech bude soupeř cítit enormní potřebu naplno bodovat. Rozhodně nás nečeká nic lehkého. Ale v podobném duchu bych mohl hovořit před každým zápasem,“ nezastírá kouč Václav Kotal. Utkání šestého celku s druhým má výkop v 10.15 hodin.

Vzpomínka na jarní vzájemný duel může mezi hradeckými fotbalisty budit oprávněné obavy. Remízu 1:1 zachraňoval až v 90. minutě šikovným zakončením Pavel Dvořák. Do té doby „votroci“ prohrávali po gólu z velmi přísně nařízené penalty. „Vzhledem k průběhu utkání byl pro nás zisk bodu velmi dobrý. To je ale už za námi. Každopádně budeme chtít hrát aktivně a navázat na solidní výkony. V útočné fázi by to přesto chtělo větší efektivitu, gólů pořád dáváme málo,“ říká Kotal bez vytáček.

„Votroci“ však nesmějí zapomínat ani na zadní vrátka. Hrozbu představuje v tomto směru především Nigerijec Ebus Onuchukwu, který se na podzim trefil už třikrát. Stejně jako jeho parťák z útoku Radek Szmek. „Co se týká Nigerijce, víme že je rychlý, důrazný a kvalitně pracuje pro tým. Každopádně věřím, že se s ním naše obrana dokáže vypořádat.“

Do Slezska míří Východočeši stále bez stopera Jakuba Chlebouna, s mužstvem neodcestuje ani David Kalousek, který si při tréninku nešťastně poranil koleno. „Je to škoda. O zařazení Kalouska do sestavy jsme vzhledem k hernímu pojetí Třince, jenž v některých fázích sází i na tři útočníky, uvažovali,“ povzdechl si Václav Kotal. Kalouskovo zranění bude podle posledních informací vážnějších charakteru. Již dnes je minimálně jisté, že si zkušený obránce do konce podzimní části nezahraje.