Devatenáctiletý odchovanec žacléřské kopané, který v mládežnických kategoriích oblékal rovněž dresy Trutnova a Hradce Králové, je odborníky pasován na jeden z největších talentů českého fotbalu.

S Libercem získal v sezoně 2005/2006 mistrovský titul, v loňské sezoně byl jeho nejlepším střelcem, absolvoval také ME do 21 let v Nizozemsku, ale rovněž si díky několika excesům vysloužil nálepku „zlobivého dítěte“.

Jak to vypadá s vaší nemocí?
Ležel jsem od 2. ledna, ale už jsem skoro fit. O víkendu bych se měl k mužstvu připojit a začít trénovat naplno.

Dohánět kondiční manko asi nebude nic příjemného. Vaši spoluhráči prý dostávali od trenéra Jarolíma pořádně zabrat…
Nedá se nic dělat, jsem na to připraven. Trenér mi určitě vypracuje nějaký plán, abych to všechno dohnal. Zase tak dlouho jsem nepauzíroval, takže by to velký problém být neměl.

Angažmá ve Slavii by pro vás mělo být velkou výzvou…
Moc se těším. V klubu panuje výborná atmosféra, mužstvo tvoří správnou partu. Všichni jsou odhodláni splnit jarní cíl, kterým je mistrovský titul.

Už vám pokladník stanovil výši zápisného?
Ne, ještě ne. (směje se) Zatím na to nebyl čas.

Přechod z liberecké do slávistické kabiny pro vás určitě nebude nijak dramatický, s řadou hráčů se velmi dobře znáte…
Je to tak. Mám tady několik kamarádů. S Danem Pudilem jsem byl v Liberci a s dalšími kluky jsem hrál v reprezentačních výběrech.

Zpestřením zimní přípravy bude jistě herní soustředění v Dubaji. Máte rád tuto destinaci?
Po kondiční části se každý těší na herní. A že to je v Dubaji? To je jenom dobře. (s úsměvem)

Už s vámi trenér Jarolím hovořil o vaší roli v mužstvu?
Byl jsem nemocný, takže ještě nebyla příležitost.

POZNÁTE HO? Tak takhle vypadal Jan Blažek v mladších žácích, kdy oblékal dres Baníku Žacléř.Svým způsobem byste asi měl gólově nahradit Stanislava Vlčka, který odešel do Anderlechtu. Myslíte, že jste podobným typem útočníka?
Nemá cenu se nějak porovnávat. Já hlavně musím udělat maximum, abych se v takové konkurenci, která ve Slavii je, prosadil a hrál pravidelně.

Hlavními motivacemi pro vás jistě musí být zápasy s Tottenhamem v Poháru UEFA a boj o mistrovský titul…
Na obou frontách půjde o hodně. Je vždycky dobře, když se o něco hraje. Hlavně z tohoto pohledu jsem rád, že jsem ve Slavii. V Liberci už to po motivační stránce nebylo ono.

Do míče jste začal kopat v Žacléři. Vzpomenete si někdy na svoje začátky?
Samozřejmě. Jsou to příjemné vzpomínky. Byly to zkrátka krásné časy. Děkovat mohu hlavně tátovi, který mě vedl v Žácléři a posléze i v Trutnově. Dával jsem dost gólů a poté odešel do Liberce.

Byl na vás otec přísný?
Téměř vždycky. Byl jsem na něho kolikrát hodně naštvaný. Bylo to však pro moje dobro. Hlavně díky tátovi jsem dnes tam, kde jsem.

V současnosti ale máte nálepku problémového hráče. Co tomu říkáte?
Nechtěl bych se v tom pitvat. Je to minulost. Mám před sebou novou vizi. Zajímá mě jen to, co je přede mnou, a za tím chci tvrdě jít.