Fotbalisté FK Černilov po sestupu z krajského přeboru přezimují po podzimní části I. A třídy na šestém místě. Mužstvo je převážně složeno z odchovanců, což je příslib do budoucna. Svěřenci trenérů MIROSLAVA ČERNÉHO a PETRA BENÁKA ve čtrnácti zápasech dokázali sedmkrát zvítězit, jednou hráli nerozhodně a šestkrát odešli poraženi při skóre 28:25. Jak ale trenérská dvojice přiznává, k úplné spokojenosti jim chybí šest bodů.

Odpovídá podzimní sezona vašim představám?
V našich silách bylo získat o šest bodů víc. Velice zklamaní jsme byli po závěrečných dvou zápasech, kdy jsme hostili Třebechovice a Červený Kostelec. Místo toho, abychom vybojovali šest bodů, tak na naše konto přibyl pouze jeden.

Výsledky vašeho týmu byly dost kolísavé. Souhlasíte s tímto tvrzením?
Samozřejmě. Hlavní příčinou byla velká marodka, takže jsme v průběhu podzimu museli sestavu často lepit na poslední chvíli. Hodně znát byla neúčast Michala Hlíny, Ondry Šrámka a Petráska. Tím pádem byla ovlivněna sehranost mužstva a i z tohoto důvodu nedopadly některé zápasy výsledkově podle našich představ.

Ve kterých utkáních panovala spokojenost a naopak?
Velice si ceníme vítězství na půdě béčka Dvora Králové. I když domácí byli posíleni o hráče divizního kádru, tak naše mužstvo ukázalo, jak na tom opravdu je. Byli jsme určitě lepší a výhra 2:1 byla pro nás všechny tou nejlepší odměnou. Obrovská bojovnost a herní kázeň vedla k výhře v Kostelci nad Orlicí. Po brankové přestřelce s hradeckou Slavií jsme brali rovněž tři body. Čtyři pěkné góly jsme vsítili Sobotce a velice si vážíme vydřeného vítězství 3:2 v Janských Lázních, kdy se hrálo doslova na oraništi. Zklamání panuje po prohrách s Libčany, Vrchlabím a Třebechovicemi.

Hráčský kádr zůstal po sestupu z krajského přeboru pohromadě. Kdo patřil k oporám?
Naše mužstvo je složené převážně z odchovanců. Přesto se nám je podařilo doplnit o Olšáka, Duška, Fišera a Štěpánka. Hostování prodloužil David Placák, který patřil k největším tahounům. Poprvé v kariéře hrál na postu stopera Vojta Hrubý a jeho výkony lze zařadit k nejpříjemnějším. Své si odehráli také Dušek, Petrásek a Hušek. Zbytek týmu se snažil odvést maximum, i když ne vždy se vše podařilo na sto procent. Do mužstva jsme zařadili nadějné dorostence Filipa a Štěničku. Pokud na sobě bude zejména Filip pracovat, má před sebou velkou budoucnost.

Jako úroveň měla podle vás podzimní část soutěže?
Úroveň A třídy se určitě zvyšuje, což je jenom dobře. Podle nás má každé mužstvo ve svém středu zkušené hráče, kteří v minulosti hráli vyšší soutěže.

Kdy se bude v Černilově hrát opět krajský přebor?
To se dá těžko naplánovat. Perspektiva tady ale určitě je. Vždyť věkový průměr mužstva je jednadvacet let. Pokud by se nám nepodařilo postoupit v tomto ročníku, pak se o to určitě pokusíme v následující sezoně.

Chodí na vaše zápasy diváci v hojném počtu?
Jsme rádi, že příznivci na fotbal v Černilově nezanevřeli. I oni by si jistě přáli vyšší soutěž a vůbec se jim nelze divit. V minulosti se tu přebor hrál opravdu na solidní úrovni. Jsme si ale dobře vědomi, že v dnešní době je i amatérský fotbal o penězích. Pokud chcete v týmu mít opravdu kvalitního fotbalistu, tak něco stojí a ekonomická situace je hodně složitá.

A co mládežnická základna?
Je na dobré úrovni. Jsme velice rádi, že u nás hrají fotbal elévové, mladší a starší žáci a dorostenci. Máme dvě hřiště a v plánu je vybudovat ještě jedno, které by sloužilo nejmenším adeptům.

Vaše slovo závěrem?
Naším přáním je, aby se v Černilově hrál fotbal na solidní úrovni převážně s odchovanci. Rozhodně máme na čem stavět. Do roku 2011 přejeme všem hráčům i fanouškům hodně zdraví a spoustu fotbalových zážitků.

JAN SKALIČKA