Husarský kousek se ve 21. kole druhé ligy povedl fotbalistům FC Hradec Králové. Na Městském stadionu ve Vítkovicích prohrávali od 45. minuty 1:0, ke všemu byl krátce po přestávce vyloučen za hraní rukou mimo pokutové území brankář Lindr. Na to, že „votroci“ dokážou i v deseti zápas otočit, by v tu chvíli nevsadil nikdo. Přesto se tak stalo. Hochmeister nejprve dorážkou snížil a dvanáct minut před koncem rozhodl o tříbodovém importu PAVEL ČERNÝ (nar. 28. ledna 1985 – na snímku), pro něhož to byla jubilejní desátá trefa v sezoně. „Jsme všichni moc šťastní. Tohle bylo ohromně důležité vítězství,“ neskrýval nadšení nejlepší hradecký kanonýr.

Stalo se vám poprvé v kariéře, že jste zvrátili nepříznivý stav i v početním oslabení?
Určitě. Teď si vůbec nevybavuji zápas, kdy bychom hráli o deseti, natož abychom ho otočili. Bylo to asi poprvé.

Věřil jste po vyloučení vašeho brankáře, že byste tenhle malý zázrak dokázali?
Na začátku druhého poločasu jsme na ně vlítli. Byly tam šance, ale přišlo tohle vyloučení, které nás dost překvapilo. Přesto jsem věřil, že tam nějaký gól dotlačíme a minimálně vyrovnáme. Jezdili jsme po zadku a máme tři body.

Inkasovat do šatny není nikdy příjemné. S vámi to ale podle všeho příliš neotřáslo…
Nic příjemného to není, ale věděli jsme, že máme ještě dalších pětačtyřicet minut na obrat.

Vítkovice se v jarní části výkonnostně zvedly. Bylo to znát i v tomto utkání?
Narazili jsme na velmi houževnatého soupeře, který podle očekávání sázel hlavně na kvalitní defenzivu. Dobře zahušťovali prostory, snažili se do puntíku plnit stanovenou taktiku.

Zápas jste v 78. minutě rozhodl. Šlo o jednoduché zakončení?
Vašek Pilař zaměstnal tři obránce, našel mě centrem na zadní tyči a já měl vlastně celou polovinu branky odkrytou. Soustředil jsem se jenom, abych netrefil gólmana, což se podařilo.

Dokonat takový obrat se nestává každý den. V kabině muselo být pořádně veselo, že?
Tohoto vítězství si strašně moc ceníme. Ukázalo se, že tohle mužstvo je morálně silné a jde za vítězstvím, i když se mu třeba nedaří. V kabině jsme si na oslavu zařvali víc, než je zvykem.

Co vám řekl trenér?
Bylo vidět, že je šťastnej jako my. Říkal, že z nás snad úplně zešediví. Pokud tedy ještě nějaké černé vlasy má. (směje se)

Prodrali jste se na postupovou příčku. Co to pro vás znamená?
Rádi bychom na ni samozřejmě zůstali, to je jasné. Možná to bude znít jako fráze, ale my opravdu jdeme zápas od zápasu. Soustředíme se jenom na nejbližšího soupeře, a toho chceme vždycky porazit. Na tabulku se podíváme na konci sezony.