Divize C

NE 10.15 (hř. Olympia): FC Hradec Králové B (9. místo, 33 body) – FK Pardubice (1. místo, 63 body). Nejtěžší možný soupeř letošního ročníku divizní skupiny C čeká zítra dopoledne hradeckou rezervu. Každopádně se bude na co dívat, protože pokud se Pardubicím podaří v sousedském derby uspět, budou moci slavit postup do třetí nejvyšší soutěže.
Ve hře je před aktuálním kolem osmnáct bodů, náskok Svědíkova výběru před druhými Horními Měcholupy činí bodů sedmnáct. Matematika je tedy jednoduchá a šance, že by Pardubicím mohl někdo zkřížit triumfální cestu, prakticky nulová. „Votroci“ však nebudou chtít dát svoji kůži lacino, na vlastním trávníku by neradi ztratili. Shodou okolností jsou Hradečtí v současné době druhým nejlepším týmem v domácím prostředí právě za suverénními Pardubicemi. Navíc drží čtyřzápasovou šňůru bez porážky.

NE 10.15: SK Převýšov (15. místo, 26 bodů) – TJ Sokol Živanice (12. místo, 30 bodů). Zdá se, že fotbalisté Převýšova chytili v důležité části sezony dobrou formu. Zítra dopoledne by ji určitě rádi potvrdili, neboť je čeká další důležitý zápas, který by jim v případě úspěchu znovu mohl přiblížit vytouženou záchranu divizní soutěže. Přivítají totiž rovněž stále ohrožené Živanice, na které ztrácejí pouze čtyři body.
Pokud by se domácím podařilo bodovat naplno, přiblížili by se nejen svému protivníkovi, ale i nesestupové pozici v tabulce. Po nevýrazném vstupu do jarní části jako by Převýšov chytil druhý dech. V uplynulých čtyřech duelech nepoznal hořkost porážky a tuto sérii by rád na vlastním trávníku prodloužil. Oproti tomu Živaničtí dosud podávají poměrně kolísavé výkony, a tak se dostali do spodní části divizního pořadí.

NE 17.00: RMSK Cidlina Nový Bydžov (7. místo, 34 body) – SK Horní Měcholupy (2. místo, 46 bodů). Do druhé poloviny sezony se hráčům Cidliny vstup vydařil, ovšem v posledních týdnech hledají ztracenou pohodu. Na mužstvo padla výsledková krize, a ani tentokrát ho nečeká vůbec snadná úloha. Bydžovští už dlouho nepoznali radost z vítězství, ba co víc, v uplynulých čtyřech kolech ani nebodovali.
Nedařilo se jim ani v minulém derby na půdě zachraňujícího se Převýšova. Poslední bodový zisk RMSK se proto datuje až na 11. dubna. Pražané budou na východě Čech plnit roli favorita, přestože jejich stíhací jízda za lídrem z Pardubic je již spíše utopická. Zavděk by však rádi vzali alespoň druhou příčkou, ke které by se v případě zítřejšího úspěchu znovu mohli o krok přiblížit.