STARŠÍ DOROST

 FC Hradec Králové – Bohemians 1905 0:0. FC Hradec: Černík – Veselka, Kašpar, Kouřil, Flekr – Remeš (58. Tyle), Kout, Krejčí (69. Pohl), P. Čech – J. Čech, Ujec (85. Rychecký).

Ve vyrovnaném prvním poločase mohli jít pražští „klokani“ v 16. min. do vedení, když Laušman postupoval sám na Černíka, ale ten včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. „Votroci“ měli největší příležitost ve 26. min., kdy centr J. Čecha našel Remeše, avšak jeho rána z první skončila na pravé tyči Pospíšilovy branky. Závěr první půle patřil hostům, ale šanci Syrového zmařil Černík a další dvě dobré příležitosti skončily těsně vedle hradecké branky.
Do druhého dějství domácí na svého soupeře doslova vlétli. Hrálo se prakticky jen na polovině Bohemians. V 60. min. hlavičku Kouřila zneškodnil Pospíšil, poté mohl skóre otevřít Ujec, avšak z výhodné pozice pálil nad břevno. V 76. a v 79. min. v koncovce neuspěli ani bratři Čechové. V závěrečné desetiminutovce tlak „votroků“ ještě zesílil. Kouřil v jasné šanci nedokázal usměrnit hlavou míč do opuštěné branky, vzápětí Kout trefil břevno a těsně před koncem odvraceli hosté míč z prázdné branky. „Klokani“ měli v této fázi jedinou příležitost, poté co Morávek předvedl parádní nůžky, ale Černík byl na místě.

Martin Barbarič, asistent trenéra FC Hradec st. dor.: „Bylo to bojovné utkání, v němž na sebe narazily přední celky prvoligové tabulky. Ve vyrovnaném prvním poločase mě jen mrzí patnáctiminutový výpadek, kdy nás soupeř přehrával. Za druhý poločas však musím kluky pochválit, neboť byli jasně lepší. Vypracovali jsme si pět šancí, z toho dvě byly více než stoprocentní. Tentokrát nám chyběl i kus potřebného sportovního štěstí.“

MLADŠÍ DOROST

FC Hradec Králové – Bohemians 1905 0:0. FC Hradec: Michalička – Halíř, Musil, Klouda, Vlček – Savočka (52. Havelka), Alt, Novotný, Lacina (76. Braun) – Jurík (30. Korba), Kuťák (52. Slováček).

Miloš Sazima, trenér FC Hradec ml. dor.: „Opět jsme neodehráli špatné utkání. Bohužel se nedokážeme dostat do kvalitního zakončení. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženou brankovou příležitost, proto je výsledná dělba bodů asi spravedlivá.“
Příští víkend mají hradečtí fotbalisté volno, jejich mistrovský zápas na hřišti pražské Sparty se uskuteční až ve středu 16. května.