O uplynulém víkendu sehrála fotbalová mužstva Královéhradecka další přípravné zápasy.

Hradecká Slavia v utkání bohatém na góly přesvědčivě zdolala Kostelec nad Orlicí, rozhodovalo se ve druhé půli. Novohradečtí fotbalisté těsně podlehli Srchu. Jediný jejich zásah paradoxně zaznamenal soupeř, který si nešťastně vstřelil vlastní branku.

Dorostenecká rezerva „votroků“ jednoznačně přehrála vrstevníky z Litomyšle. Největší zásluhu na jasném vítězství Hradce 7:0 měl forvard Tichý, jenž hostujícího gólmana pokořil hned pětkrát.

FC Slavia Hradec Králové – Kostelec nad Orlicí 6:2 (1:1). Branky Hradce: Kašpar, Lán, Hutla, Pakosta, O. Krempa, M. Krempa. Slavia Hradec: Zika – Klicnar (46. Špaček), Čejchan (46. Šimůnek), O. Krempa, Jaroš (46. Veselý) – Mukařovský (46. Pakosta), Kašpar (46. Hutla), Lán, Podrazil (46. Chobotský) – Linhart, Erber (46. M. Krempa).

Milan Krempa, vedoucí mužstva Slavie: „Po čtyřiceti minutách neurovnané hry jsme převzali iniciativu a zaslouženě zvítězili.“

FC Nový Hradec Králové – Titanic Srch 1:2 (0:0). Branka Hradce: vlastní. Nový Hradec: Petera – Páter, Drapač, Šlégr, Král – Michálek, Janč, Haken, P. Čech (60. O. Kolář) – J. Čech, Mráz.

Oldřich Bartek, trenér FC Nový Hradec Králové: „Z obou stran se hrál otevřený fotbal, o rušné okamžiky před oběma brankami nebyla nouze. Soupeř byl efektivnější v proměňování gólových šancí, což rozhodlo.“

FC Hradec Králové B ml. dor. – FC Olympia Hradec Králové ml. dor. 1:3 (1:2). Branka FC Hradec B: F. Langr. FC Hradec B: Zavřel – Štěpán, Pluhovský, Brutovský, Holubec – Brabec, Paulů, Bönisch, F. Langr – Gabriel, Hrubý. Střídali: Teprt, Vejprava, M. Langr, Kopřiva, Landa, Žahourek, Cvejn.

Miloš Killar, asistent trenéra FC Hradec Králové B ml. dor.: „V poli byl zápas celkem vyrovnaný, ale doplatili jsme na nekoncentrovanost našich hráčů. První gól jsme inkasovali hned v první minutě, druhý a třetí v závěru obou poločasů. Obranná činnost rovněž nefungovala podle našich představ.“

FC Hradec Králové ml. dor. – Litomyšl ml. dor. 2:1 (2:0). Branky Hradce: Bodlák, Krčál. FC Hradec: Simon – Holeš (41. Bönisch), Pluhovský (41. Cvejn), Kučera, Holubec – Bodlák, Krčál, Petráček, Špaček – Moravec, Krátký.

Miloš Mejtský, trenér FC Hradec Králové ml. dor.: „Naše nemohoucnost v koncovce nás připravila o výrazné vítězství. To, co jsme dokázali zahodit, bylo až neuvěřitelné. V závěru hosté snížili, a až do konce zápasu jsme se strachovali o výsledek.“

FC Hradec Králové B st. dor. – Litomyšl st. dor. 7:0 (3:0). Branky: Tichý 5, Hock, Hodas. FC Hradec B: Pavliš (46. Martinovský) – Ptáček, Petrášek (46. P. Novák), Kopáč, Hock – Klapkovský, Dvořák, Pukančík, Hegr (46. Blažek) – Tichý, Hodas (46. Volný).

Aleš Šubrt, trenér FC Hradec Králové B: „Byla to jasná záležitost našeho celku. Předvedli jsme řadu pěkných akcí a převahu jsme vyjádřili brankově.“ (js)