O největší senzaci 7. kola I. ligy staršího dorostu se postarali fotbalisté FC Hradec Králové. Ti po mnoha letech dokázali zvítězit v Olomouci a na svém kontě již mají čtrnáct bodů. Je potěšitelné, že nečekaná výhra se zrodila po výborném výkonu celého kolektivu. V souboji mladších dorostenců zvítězili Hanáci nejtěsnějším rozdílem.

STARŠÍ DOROST: Olomouc – FC Hradec Králové 1:3 (0:1).
Branky: Rolinc – Krolop 2, Hodas. Hradec: Koubek – Faltus, Petrášek, Hock, Malý – Hodas (85. Trnka), Dvořák, Kopáč, Krolop – Tichý (68. Ptáček), Hofman (73. J. Novák).

„Votroci“ vstoupili do zápasu bez bázně a už ve 3. min. se ve vyložené šanci ocitl Tichý. Jeho slabá střela z malého vápna však skončila v rukavicích domácího brankáře Slaného. O dvě minuty později mohl na druhé straně otevřít skóre Lorinc, jeho střela ale minula Koubkovu branku. Ve 14. min. se skóre už měnilo. Po výborné kombinační akci, kdy míč putoval po ose Hofman – Kopáč, následná přihrávka našla Krolopa, který rozvlnil síť olomoucké branky – 0:1. Nezaujatý divák si i v dalších minutách přišel na své.

Obě mužstva se snažila hrát útočně, a tak rušno bylo před oběma brankami. Ve 30. min. se hbitým zákrokem prezentoval Koubek, když zmařil dobrou příležitost Lorince. Na druhé straně neuspěli v koncovce Tichý s Hodasem. Navíc některé akce z obou stran byly nedotažené a v neposlední řadě pracovaly obrany obou mužstev velice spolehlivě.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Sigma se čím dál více tlačila do útoku ve snaze vyrovnat, Hradečtí naopak pozorně bránili a spoléhali na rychlé protiútoky. Jeden z nich jim vyšel v 67. minutě, kdy Hodas střelou z hranice velkého vápna zvýšil na 0:2. Hanáci kontrovali o čtyři minuty později, kdy centr z levé strany nikdo z obránců nedokázal odvrátit do bezpečí a nekrytý Rolinc pohodlně snížil na 1:2.

Kdo čekal závěrečný drtivý tlak Sigmy, nedočkal se. „Votroci“ totiž hned z rozjezdu udeřili potřetí. Celou akci rozjela dvojice Ptáček – Kopáč a v koncovce nezaváhal Krolop – 1:3. Domácí byli dokonale zaskočeni a do konce zápasu si už žádnou větší příležitost nevytvořili. Po závěrečném hvizdu rozhodčího propukla radost „votroků“ naplno.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „Jsem strašně rád, že po mnoha letech jsme na Hané zvítězili. Podle průběhu je ale naše výhra naprosto zasloužená. Velice dobře jsme bránili a dařily se nám rychlé protiútoky. Klíčový moment zápasu přišel v 71. minutě, kdy po inkasované brance se nám podařilo hned z rozjezdu odskočit opět na dva góly. Závěr jsme si s přehledem pohlídali. Pochvalu zasluhuje celý mančaft.“

MLADŠÍ DOROST: Olomouc – FC Hradec Králové 1:0 (0:0).
Hradec: Zavřel – Paulů (41. M. Langr), Gabriel, Pluhovský, Štěpán – Brabec (41. Kopřiva), Holubec, Linhart, Hrubý (53. Cvejn) – Pago, F. Langr.

Michal Stříž, trenér FC Hradec: „Na Hanou jsme odjeli bez tří hráčů základní sestavy, kteří onemocněli. Narazili jsme na nejlepší mužstvo ligy a pro kluky byl zápas velkou školou. Sigma byla po celou dobu lepší, ale statečně jsme odolávali jejímu tlaku. Nakonec jsme prohráli z přísně nařízené penalty. Sportovně však musím uznat, že si domácí tři body zasloužili. I přes porážku bych chtěl klukům poděkovat za statečný výkon v této oslabené sestavě.“

S Baníkem se nehraje

V sobotu 25. září měli dorostenci FC Hradec hostit v 8. kole I. ligy Baník Ostrava. Zápasy se však neuskuteční, neboť někteří hráči soupeře si budou plnit reprezentační povinnosti. Náhradní termín byl stanoven na středu 20. října (12.00 starší a 14.15 mladší).

JAN SKALIČKA