Naopak bojovnější Dvoráci byli za svou snahu odměněni dvěma góly. Ten první navíc padl již ve 3. minutě po centru Míla a vzniklém zmatku se míč odrazil k Brendlovi, který nezaváhal – 1:0. Na 2:0 domácí zvýšili ve 27. minutě, kdy míč v pokutovém území spadl na ruku Zinkeho a rozhodčí nařídil penaltu. K jejímu provedení se postavil Kilevníka a Frydrycha poslal na výlet do opačného koutu branky – 2:0. Hosté se probudili až v závěru poločasu, když ve 44. minutě trefil tyč Zinke a o minutu později Svobodův samostatný únik vyřešil až Vočka.

Druhá půle však z hradecké strany byla už o něčem jiném. Dvoráci se mírně dostali do defenzivy, avšak většinu akcí hostů však dokázali v klidu zastavit. V 68. minutě však zaváhali při odkopu, hradečtí mladíci rychlou sérií přihrávek dostali míč přes vápno k Zinkemu a ten jej na zadní tyči dopravil do sítě – 2:1. Domácí, v jejichž dresu si odbyl premiéru další mladík z dorostu Volf, se však z této situace nepoučili a to se jim v první minutě nastavení stalo osudným. Černého tečovaná střela z 20 metrů zapadla za bezmocného Vočku – 2:2.

Chrudim – Trutnov 3:3 (2:0)

Domácí fotbalisté si v první poločase vypracovali dvoubrankové vedení, když v 19. minutě Zvára lobem přehodil brankáře Šťastného a o čtyři minuty později si Haufovu střelu trutnovská obrana nešťastně srazila do sítě. V 53. minutě dokonce domácí vedli už 3:0, z 25 metrů vyslal nechytatelnou střelu Vácha.

Zdálo se být po zápase. Ovšem nebylo.

Na pořadu dne totiž bylo trutnovské zmrtvýchvstání. V 75. minutě prostrčil Kuneš míč na J. Makovského, který připravil palebnou pozici Hejnovi a ten odstartoval velkou stíhací jízdu hostů. Za další čtyři minuty Trutnov už prohrával jen o gól, když Ficner z volného kopu míč posadil přímo na hlavu Ducha – 3:2. Neuvěřitelné se stalo skutečností v minutě osmdesáté čtvrté. Trutnov vyrovnal na 3:3 a opět u toho byl mladík Ficner, který další trestný kop zakroutil tak, že balón skončil v chrudimské síti. Hosté tak fantastickou koncovkou zápasu dokázali vymazat tříbrankové manko, které nabrali po zbytečně obdržených brankách.