Zajímavá a divácky atraktivní druholigová partie vítěze nepoznala, byť se o zisk tří bodů obě mužstva snažila až do závěrečného hvizdu.

Smírný výsledek duelu zachraňujícího se Hlučína s favorizovaným Hradcem Králové se zrodil už v úvodní čtvrthodině utkání. Ale šancí ke strhnutí vítězství na jednu či druhou stranu bylo k vidění více než dost. Ovšem žádná další z nich se neujala. Některé lapili spolehlivě chytající brankáři, v jiných chybělo hráčům v zakončení více klidu a rozvahy.

„Nechci říkat, že jsme vstoupili do zápasu laxně, ale zřejmě si mí svěřenci mysleli, že se jim tady nemůže nic stát, a podle našich představ hráli až po změně stran. Chtěli jsme tady vyhrát a myslím si, že jsme si vypracovali i dost šancí, takže remízu v Hlučíně bereme spíš jako ztrátu než zisk,“ netajil zklamání kouč královéhradeckého celku Václav Kotal.

Domácí se dostali do vedení po nezištné přihrávce Koubka na rozběhnutého Gulajeva, který prokázal rozvahu a zakončoval po kličce bránkaři Jiřímu Lindrovi do prázdné branky – 1:0. Ale hosté dlouho s vyrovnáním neotáleli a prakticky hned z výkopu srovnali po rychlé akci hbitého Rezka pohotovou střelou Pilaře na 1:1.

Do poločasu se mohlo skóre ještě několikrát změnit, ale třeba po fatální chybě hostujího obránce Karala uspěchal střelu Koubek a v závěru první pětačtyřicetiminutovky se dvakrát zaskvěl domácí brankář Hanuš po Pilařových střelách z bezprostřední blízkosti.

Po přestávce za delší provaz častěji tahali Východočeši, ale i tak se autor jediné hlučínské trefy Gulajev dostával do dvou velmi nadějných palebných pozic. V prvním případě těsně nedosáhl na Javorkův nákop za obranu „votroků“, ve druhé šanci ho Chleboun s přehledem zablokoval a k míči nepustil. To na opačné straně se hned několikrát musel předvést mladý reprezentační brankář Jan Hanuš, jenž si dokázal poradit s nebezpečnými pokusy Fischera, Hochmeistera, Dvořáka či Rezka. Především reflexivní zákrok po prudké Dvořákově hlavičce byl více než brilantní. „I za bod jsme rádi, protože nás v závěru hosté kvalitně zahrávanými standardními situacemi dost trápili,“ vydechl si domácí trenér Václav Daněk.

MARTIN MACEČEK

Fakta – branky: 12. Gulajev – 14. Pilař. Rozhodčí: Možíš – Zlámal, Moláček. ŽK: 2:1 (Dohnálek, Dobeš – Wozniak). Diváků: 432.

Sestavy – Hlučín:
Hanuš – Dohnálek, Tomáš, Švrček, Šiklič – Dobeš, Javorek, Bogdaň, Žižka – Gulajev, Koubek (74. Dzierzega).

Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Karal (86. Němeček), Chleboun, Poděbradský – Rezek, Hochmeister, Fischer, Pilař – Černý, Dvořák.