Body zůstaly díky Hochmeisterovi

Všesportovní stadion se pomalu, ale jistě stává nedobytnou tvrzí. Po Jihlavě, Hlučínu a Žižkovu z něho tentokráte s prázdnou odjely poslední Vítkovice. „Votroci“ zvítězili 1:0, bodové konto rozšířili na číslo patnáct a v tabulce poskočili na třetí příčku za Ústí nad Labem a Sokolov.

Podobný průběh se dal očekávat. Hosté v Hradci Králové vsadili na zahuštěnou obranu, a ta se „votrokům“ překonávala jen velmi těžko. Nejnadějněji v první půli vypadal průnik Rezka ve 33. minutě. Domácí záložník se na levé straně efektně uvolnil, vlétl do vápna, z dobré pozice mohl střílet, jenže zvolil nesmyslnou přihrávku, kterou jeden z vítkovických zadáků vystihl. Blízko gólu byl také Černý; kombinaci Fischera s Poděbradských však zakončil slabou hlavičkou do Vaclíkovy náruče. Gólman reprezentační jedenadvacítky se zapotil ještě při střele Hochmeistera, další pokusy domácích hráčů už mířily mimo tyče (Fischer, Kasálek, Dorotík).

Po přestávce o sobě dali vědět také hosté. Dalekonosnou ránu Krásy gólman Lindr vyrazil jen s velkou námahou. O odpověď se snažil Rezek, Vaclík si poradil. Buldočí vůle „votroků“ nakonec přece jen slavila úspěch, Vaclíkovi vypadl centr Pilaře, míč vypíchl důrazný Dvořák a Hochmeister ho nekompromisně napálil do sítě – 1:0. „Podle mě to byl jasný faul na brankáře,“ zlobil se po zápase kouč Vlastimil Palička. V napínavém závěru se ještě děly věci. Vítkovický Jungmann povedeným volejem jen těsně minul hradeckou konstrukci a skóre se nezměnilo ani po stoprocentní šanci Fischera.

„Jsem rád, že to kluci zvládli a věřili až do konce, že se dá vyhrát. Celých devadesát minut jsme se snažili být aktivní, ale proti tak zhuštěné obraně nebylo snadné pronikat do pokutového území. Jsou to velmi cenné tři body,“ pravil po utkání trenér Václav Kotal. „Hradci gratuluji k vítězství, i když se na ně docela natrápil. Prohráli jsme šesté utkání, z toho pětkrát o gól,“ povzdechl si Palička.

Fakta – branka: 78. Hochmeister. Rozhodčí: Kovařík – Čecháček, Peřina. ŽK: 1:3 (Přibyl – Motyčka, Mikulenka, Sládek). Diváci: 1740. Poločas: 0:0. Sestavy – FC Hradec Králové: Lindr – Karal, Chleboun, Kasálek – Poděbradský (86. Přibyl), Hochmeister, Fischer, Rezek – Dorotík (72. Janoušek), Černý (52. Dvořák), Pilař. FC Vítkovice: Vaclík – Krejčíř, Švestka, Cverna, Reinberk – Mach, Motyčka, Krása (80. Sládek), Mikulenka, Klimek (73. Jungmann) – Hritz (61. Hesek).
Moment zápasu:
FAUL NA ČERNÉHO. Běží 27. minuta, hradecký útočník má míč na kopačce, z ničeho nic však přichází „kosa“ obránce Reinberka. Černý je odnesen na nosítkách, rozhodčí však překvapivě vítkovického hráče netrestá ani žlutou kartou. Masér signalizuje střídání, jenže Černý nakonec se zatejpovaným kotníkem pokračuje, ale v 52. min. je z hřiště stažen.
Hvězda zápasu:
Hráč s číslem 5 – hradecký záložník RADEK HOCHMEISTER. V neděli utržil spoustu ran, podstoupil řadu tvrdých soubojů a nakonec ještě zápas rozhodl.