Tesla Pardubice – TJ Slavoj Předměřice nad Labem 5:0 (2:0). Od úvodu bylo patrné, kdo bude udávat tempo duelu. Po necelých deseti minutách přišla první branka v předměřické síti. Z dvaceti metrů napřáhl Jeřábek a utěšenou střelou, na kterou byl Cejnar krátký, otevřel skóre – 1:0. Další šance se zrodila ve 13. min., ale šanci Večerníka Cejnar zmařil.

Ve 24. min. se za obranou objevil Veverka, ale mířil vedle. O chvilku později si na dlouhý míč naběhl Petrus, přelstil vyběhnuvšího Cejnara a z úhlu do prázdné branky zvýšil na 2:0.

Stejný obraz hry byl i ve druhé půli. V 57. min. připravil Večerník šanci pro Škvrňáka, který přesnou střelou zvýšil na 3:0. Shejbala hosté ohrozili pouze jedinkrát, a to po rozehrávce třetího gólu pokusem z poloviny hřiště…

Zanedlouho Fidra vyslal Jeřábka, ale jeho lob skončil na brance hostů. V 70. min. pokus Petruse vytlačil Cejnar na roh, po jehož rozehrání hlavičkoval Prorok, ale gólman hostů byl na svém místě.

O deset minut později doklepl Petrus hlavičkou míč do sítě počtvrté. Poté chyboval v rozehrávce Vyleťal, míč získal Jeřábek a připravil další šanci Škvrňákovi, který jako přes kopírák zopakoval svůj první zásah a uzavřel skóre.⋌(jma)

FC Hradec Králové B – SK Hlavice 3:1 (2:0). Vážnější šance se začaly objevovat až po první čtvrthodině. Hned 16. minuta nabídla dvě velké příležitosti na straně „votroků“, z nichž jedna byla využita. Nejprve Hlavickým selhala ofsajdová past a Černý téměř přes půl hřiště sám unikal na brankáře Koubuse. Ovšem se střelou po zemi na něj nevyzrál. O chvilku později se však do míče opřel Melek a s lehkou tečí hostujícího hráče trefil přesně pravý horní roh – 1:0.

Největší šanci na vyrovnání zahodil Diviš, když po ideálním náskoku na roh hlavou trestuhodně přestřelil. A tak udeřilo znovu na druhé straně. Zinke podnikl rychlý výpad po levé straně a jeho prudký přízemní centr šťastně skončil gólem, když míč do sítě lehce usměrnil obránce Hnízdo.

Po přestávce hostující trenér zamíchal sestavou, ale místo honby za vyrovnáním inkasoval vedoucí celek divize C potřetí. Tentokrát letěl přízemní centr z pravé strany a proskákal až ke vzdálenější tyči, kde už Plašil neměl problém míč usměrnit do odkryté branky. Hlavice se dočkala až v 72. minutě. Domácí zadáci váhali s odkopem míče, kterého se zmocnil Martínek a pěknou střelou bez přípravy nedal ze dvaceti metrů Lindrovi šanci – 3:1. Víc už však atraktivní duel nenabídl. ⋌(ill)

SK Převýšov – Sokol Ovčáry 0:3 (0:1). Již po chvilce hry si vytvořili hosté první vyloženou šanci, Chrdleho však Pilař vychytal. Po deseti minutách se Ovčáry radovaly. Po rohovém kopu se přes Krejčího prosadil Hyka – 0:1. „Škoda, že balon prošel přes bližší tyč. Chtěl jsem soupeře vytlačit, ale dostal se přede mě a tečoval míč lehce hlavou,“ popsal jeden z klíčových okamžiků převýšovský Miroslav Krejčí. Až do dvacáté minuty připomínala obrana domácích „průchoďák“.

Ve stoprocentních šancích se postupně objevili Krulich a dvakrát Hyka, ale Pilař byl vždy na místě. Z převýšovských pokusů stojí za zmínku pouze střela Lesáka po signálu z rohového ropu a přímý kop z 22 metrů téhož hráče v závěru první půle.

Do druhého dějství převýšovský trenér Pilný pozměnil sestavu. Do hry zasáhli další ofenzivní hráči, ale k obratu to nevedlo. Naopak Ovčáry měly více prostoru k rychlým brejkům, které dvakrát dokázaly využít. Nejdříve v 60. minutě po přihrávce Maršnera zakončoval do prázdné svatyně Chrdle, a v 82. minutě rychlé vysunutí zakončil Krulich střelou podél vyběhnuvšího Pilaře.

V závěru mohl zkorigovat výsledek Novák, ovšem rozezvonil jen tyč hostující branky. Ani dvě Lesákovy střely v nastavení neskončily gólem.

„Naši hráči si patrně o sobě myslí, že jsou dobří, ale Ovčáry jim snad ukázaly, jak zaostávají v rychlosti a tvrdosti. Z výkonu jsem otrávený,“ zhodnotil hru převýšovských fotbalistů Jiří Ryba, sportovní ředitel klubu.