Nový hradecký brankář Jan Hanuš by se rád prosadil na místo jedničky. Dobře si je však vědom kvalit konkurenta Jiřího Lindra.

Jak se zrodil váš přesun do Hradce Králové krátce před startem ligy?
Ještě předminulý týden jsem byl se Slavií na soustředění v Rakousku, kde byl už i nový finský gólman. Sám jsem nevěděl, jak to všechno bude. Poté, co ho podepsali, tak mi trenér Jarolím sdělil, že by měl o mě zájem Hradec Králové. Dlouho jsem nad nabídkou neváhal. Byl jsem rád, neboť bych mohl v Hradci mít větší šanci chytat než teď ve Slavii. Těžko by kupovali někoho do pozice dvojky trojky. Mám na mysli toho Fina. Takže se to upeklo dost narychlo. Dozvěděl jsem se to minulé úterý a ve čtvrtek jsem byl na prvním tréninku. Podepsal jsem hostování na půl roku s opcí na další půlrok.

Hrál roli ve vašem rozhodování i fakt, že pocházíte z nedalekého Chlumce nad Cidlinou?
Určitě. Rodiče v Chlumci stále bydlí, takže teď budu většinu času trávit u nich. Ale už odjakživa mám vztah k Hradci, sledoval jsem jeho výsledky. I to hrálo určitou roli.

Znal jste někoho z hradeckého mužstva?
Odmalička znám Vencu Pilaře, hrával jsem s ním v jednom týmu od přípravky až po starší žáky. Ostatní kluky jsem znal spíše jen od vidění.

Co jste říkal na Pilařovo představení proti Spartě?
(usměje se) Samozřejmě jsem ho pochválil. Jsem moc rád, že se mu i celému týmu dařilo. Venca hrál dobře a jen doufám, že mu to takhle půjde dál. Je to kvalitní fotbalista, má talent. Věřím, že to prokáže i v dalších zápasech.

„Pod lízátky“ jste již týden. Jak vás přijala kabina?
Doufám, že dobře. Co se týká atmosféry v mužstvu, tak nemohu říct jediné špatné slovo. Je tu fakt výborná parta. Všichni jsou v pohodě. Věřím, že to bude v tomto směru bez problémů i nadále.

Za Slavii máte odchytané čtyři ligové zápasy. Jistě budete chtít svou sbírku v Hradci Králové rozšířit, že?
To samozřejmě. Rád bych.

Jste si ovšem vědom, že barvy „votroků“ hájí dlouhou dobu jako jednička Jiří Lindr?
Vím o tom. Jirka je kvalitní brankář. Rozhodně nebude nic lehkého se do základu prosadit, nicméně musím si věřit. Šel jsem do Hradce s tím, že to může chvilku trvat. O místo jedničky se každopádně poperu.

Zkraje jara uplynulé druholigové sezony jste v dresu Hlučína vychytal právě Hradec. Máte tento duel v paměti?
Ano. Vzpomenu si na něj. Byl to můj první soutěžní zápas za Hlučín. Hodně jsem si zachytal. Podařilo se nám po docela dobrém výkonu uhrát remízu, takže na to vzpomínám rád.

Myslíte, že právě v tomto utkání jste utkvěl hradeckým funkcionářům před očima?
Je to možné. Zápas se mi celkem povedl. Pravděpodobně to hrálo roli v tom, že si mě vybrali.

Připravujete se už intenzivně na Bohemku?
Řekl bych, že se připravujeme vždy stejně. Podle toho, s kým budeme hrát, tak trenér vymýšlí taktiku. Už se k tomu zápasu pomaličku přibližujeme. Teď ještě byly dvoufázové tréninky, ale pak se to zúží jen na jeden trénink a bude se to ladit na pondělek. Věřím, že jako tým vše zvládneme a uhrajeme zase tři body.

Jste si vědomi, že to bude možná ještě těžší utkání než se Spartou?
Možná to tak na první pohled nemusí vypadat, ale já rozhodně očekávám těžší zápas. Proti Spartě jsme nebyli favority. Teď už od náš každý bude očekávat vítězství. Klokani v posledním duelu se Slavií ukázali, že nemají vůbec špatný tým. Ostatně remíza hovoří za vše.

V kterých patrech prvoligové tabulky byste se podle vás mohli pohybovat?
Přál bych si samozřejmě, aby to bylo co nejvýš. Nicméně, kdyby to bylo okolo desátého místa, myslím, že by byli všichni spokojeni.