Po téměř měsíční pauze vítalo hráče na Všesportovním stadionu přímo pohádkově slunečné počasí. Ač byl dopolední trénink stanoven na půl desátou, někteří jedinci dorazili už téměř s hodinovým předstihem.

Mezi prvními nafasoval tréninkové propriety Pavel Němeček, posila ze Sokolova, který je jinak pardubickým odchovancem. „Jsem rád, že tady jsem. Nejenže to budu mít nesrovnatelně blíž, ale hlavně kvůli ambicím Hradce bojovat o postup do první ligy,“ řekl bez váhání. Tvrdá zimní dřina ho nikterak neděsí. „Docela se už těším. Trošku si u toho zanadávám, ale oddřu to.“ O Vánocích prý příliš nepřibral. „Možná by se tam něco našlo, ale hlídal jsem se,“ ujistil.

V doprovodu „mládeneckého dua“ Dvořák – Pilař dorazila na první trénink také brazilská akvizice. Christiano Thomas bude v Hradci na půlročním hostování. „Je to pohodový kluk. Když v neděli přijel, pustil si nějaký film na DVD a skoro jsme o něm nevěděli,“ prozradil Pilař.

Snad nejvíce si hradecké vedení slibuje od konstruktivního záložníka Michala Diana. Kmenový hráč Bohemians 1905 na podzim oblékal dres Čáslavi. „Vždycky je lepší, když jste v klubu, který chce hrát o postup. Hlavně proto jsem nad hradeckou nabídkou téměř vůbec neváhal,“ poznamenal. „Zimní přípravu asi jako každý příliš v lásce nemám, ale odmakat se musí. Doufám, že po ní se bude dařit mně i celému mužstvu.“

Pondělní úvodní trénink zaměřený především na herní cvičení s míčem, v jehož závěru nechyběla oblíbená hra na dvě, absolvoval téměř kompletní kádr. Scházel pouze slovenský záložník Lukáš Vido. „Přijde na zkoušku. Byl nemocný, do procesu se zapojí zřejmě ve středu,“ oznámil kouč Pavel Malura.

Celá příprava bude jinak probíhat v domácích podmínkách, pouze na přelomu ledna vyrazí „votroci“ na kondiční soustředění na Smejkalovu boudu do Špindlerova Mlýna.

Lednový program přípravných zápasů FC Hradec: 12. 1. Mladá Boleslav (10.30 – hř. Nymburk), 16. 1. Jablonec (11.00 – hř. Mšeno), 19. 1. HFK Olomouc (12.00 – hř. Olomouc), 23. 1. Kolín (14.30 – hř. Všesport. stadion), 26. 1. Varnsdorf (10.00 – hř. Všesport. stadion).

 

Hráči nejtěžší přípravu své kariéry nezažijí

Pavel MaluraHradec Králové - Na malšovickém stadionu byl včera nepřehlédnutelnou postavou. Zjišťoval, co a jak, seznamoval se s hráči a samozřejmě vedl i dopolední trénink na umělé trávě. Kdo? No přece PAVEL MALURA, nový kouč fotbalistů FC Hradec Králové.

Měl jste před prvním tréninkem klidné spaní? Neříkejte, že jste neprožíval předstartovní horečku…
Pociťoval jsem spíše normální horečku, protože jsem chytil nějakou virózu. (usměje se) Nějaký ten příchod k mužstvu už mám za sebou, takže to v tomto směru nic zvláštního nebylo. Nyní se potřebuji s týmem hlavně pořádně seznámit. Na pravé napětí si počkám až do prvního mistrovského utkání.

Jaké jsou první dojmy z kabiny?
Připadalo mi to takové zakřiknuté, ale to je normální, když přijde změna na postu trenéra. Hráči jsou v jistém napětí, co ode mě mohou očekávat. Jak říkám, není to nic nepřirozeného. Doufám, že se to postupem času bude jen lepšit.

S generálním ředitelem klubu Richardem Juklem jste měl proslov k mužstvu. Co především jste hráčům zdůrazňoval?
Že bych si přál, aby jim v přípravě drželo zdraví, absolvovali co nejvíce tréninků a poctivě pracovali. Jedině tak se můžeme kvalitně připravit na jarní odvety. Byl bych rád, aby mužstvo vystoupalo nahoru hlavně psychicky a morálně, protože ve fotbalovosti žádné velké problémy nevidím.

Bude tradičně první týden zimní přípravy nejostřejší?
Relativně ostrý bude celý měsíc, ale nebude se jednat o nějaké extrémní dávky. Jsem typem trenéra, který chce být více na hřišti, takže si nemyslím, že hráči zažijí nejtěžší přípravu své kariéry.

Váš předchůdce Luděk Klusáček posílal hráče po delší tréninkové pauze na testy do Prahy na Fakultu tělesné výchovy a sportu. Máte v úmyslu něco podobného?
Testy patrně absolvovat budeme. Jak jsem se dozvěděl, funguje špičkové oddělení i v Hradci Králové. Beru je ale jen jako čistě orientační záležitost. Nejdůležitější jsou pro mě výkony na hřišti.

Kádr byl zatím doplněn o tři fotbalisty (Dian, Němeček, Christiano Thomas). Bude posilování pokračovat?
Určitě se ještě někdo objeví. Ať už na zkoušku, nebo rovnou na přestup.