Program zápasů:
9. ledna Bohemians Praha
17. ledna Varnsdorf
27. ledna Bohemians 1905
30. ledna Kladno
3. února Hlavice
6. února Jihlava
10. února Letohrad
13. února Náchod
17. února Slavia Praha
20. února Čáslav
27. února HFK Olomouc

Hlavním bodem byla klasická hra na dvě branky. „Pro kluky to bude poslední letošní zápas, kdy si zahrají podle svého,“ vtipkoval před zahájením dobře naladěný trenér Václav Kotal.

Pravé zimní galeje začnou „votrokům“ ve středu. Každodenní dvoufázové dávky budou zahrnovat pět tréninkových minijednotek. Kromě fotbalových činností se dostane i na posilovnu a výběhy v okolním terénu. „Půjde o dvouhodinové intenzivní bloky. Nemělo by cenu trávit v areálu celý den. Hlavní je, aby to hráči ve zdraví přežili,“ zdůrazňuje Kotal.

Drobných úlev se zpočátku dočká pouze stoper Jakub Chleboun, který si nešťastně podvrtl kotník. Za tři dny by však i on měl být v naprostém pořádku. Kouče nejvíce trápí jiný problém. Je jím nevyhovující, ba přímo katastrofální stav umělé trávy. „Pro hráče, kteří za sebou mají různé plastiky, se samozřejmě nejedná o ideální povrch. Musíme být v tomto směru opatrní,“ předesílá. Po čtrnácti dnech se hradečtí fotbalisté vydají na týdenní soustředění do jabloneckých Břízek, kde mimo jiné obují i běžky. „Jsou tam perfektní okruhy. Půjde především o zatížení na kyslík,“ upřesňuje Kotal.

V kabině zatím usedl jediný nováček. Je jím dorostenec Jaroslav Zelený. „Na podzim mě upoutal svým způsobem hry. Myslím, že má velké předpoklady uplatnit se i mezi dospělými. Chceme ho zkrátka otestovat. Jedná se o vysokého leváka, může nastupovat v obraně i záloze. Uvidíme, jak to zvládne.“ Tým naopak opustili Jakub Špidlen a Ondřej Pacák. Oba zamířili na hostování do Čáslavi. „Uvidíme, jak se situace vyvine v případě možných posil. Nějaké hráče vytipované máme. Nechci do mužstva zasahovat za každou cenu. Chceme jít jen cestou kvality,“ zdůraznil hradecký lodivod.

První herní test absolvují jeho svěřenci tuto sobotu, kdy od 10 hodin přivítají na Všesportovním stadionu prvoligový celek Bohemians Praha. „Každý zápas je o plnění a zdokonalování se ve věcech, které nacvičujeme. V taktice se chceme posunout dále.“ Kromě mužstva ze Střížkova prověří „votroky“ i další kluby z nejvyšší soutěže. Mimo jiné i mistrovská Slavia Praha. „Potřebujeme absolvovat co nejvíce zápasů s kvalitními soupeři. Máme velice těžký začátek. Hrajeme v Hlučíně, s Ústím nad Labem a na Žižkově. Chceme být zkrátka na rozjezd soutěže dobře rozehraní,“ podotkl zkušený kouč.(kp)