Udobří si fanoušky, zažehnají hněv klubového vedení a v neposlední řadě podrží nad vodou trenéra Machalu, jehož židle se po nezdarech s Opavou a v Ústí nad Labem zřejmě povážlivě houpe. „Pokud se neuspěje několikrát po sobě, přichází zpravidla na řadu nějaké řešení. Odvolání trenéra je z jednou variant,“ přitakal bez vytáček hradecký kouč. Nedělní zápas začne na Všesportovním stadionu v 17 hodin.

Když se nedaří, musí se pracovat tvrději. Jak v tréninku, tak v zápase. Tak praví známá sportovní poučka na léčení herní a výsledkové krize. „Jenže u nás je zakopaný pes trochu jinde. Kdyby hráči pracovali v utkání stejně tvrdě jako na tréninku, bylo by všechno bez problémů. Je jen na nich samotných, jakým způsobem dokážou kvalitní tréninkovou morálku přenést na hřiště. Ještě s nimi na toto téma budeme hovořit,“ pravil Machala, jenž pro nedělní důležitou bitvu nemůže počítat s jedním z pilířů zadních řad Pavlem Němečkem, který v Ústí nad Labem vyfasoval čtvrtou žlutou kartu a nuceně musí odpočívat.

Zraněný je stále Mácha (kotník), svalové problémy zřejmě nepustí do hry ani špílmachra Fischera. „Změny v sestavě každopádně nastanou. Soupeř vyhlásil boj o postup, my ale nutně potřebujeme vyhrát,“ podotýká trenér „votroků“. Recept, jak vyzrát na Vysočinu, našlo v úvodním jarním kole Slovácko.

Na vlastním trávníku ji smetlo vysoko 3:0. „Asistent Michal Šmarda ten zápas viděl. Recept existuje na každého soupeře. Doufám, že ho najdeme i my. O Jihlavě máme dostatek informací. Nejpodstatnější je ale vždycky výkon na hřišti,“ předeslal Machala. Sílu Vysočiny spatřuje především ve standardních situacích. „Hlavně Faldyna se Simrem mají v pokutovém území výborný výběr místa. Gól dokážou vstřelit téměř zničeho. Musíme být ostražití.“