Slávista věří Spartě. Je to tak. Fotbalový internacionál IVO ULICH (nar. 5. září 1974), který dlouhá léta oblékal sešívaný dres a červenobílé barvy ctil i v probíhající futsalové sezoně, favorizuje na zisk mistrovského titulu klub z Letné. „Mají o malinko zkušenější mužstvo. To by mohlo rozhodnout,“ domnívá se.

Ale Sparta hraje v neděli na Bazalech…
Je jasné, že do téhle bitvy půjde Baník s obrovskou podporou celého stadionu. Přesto si myslím, že tam je Sparta schopná uhrát alespoň bod a závěrečnou fázi soutěže zvládne lépe.

Šance Slavie na proniknutí do Evropské ligy jsou už pouze v Ondrášovka Cupu. Věříte, že se jí to povede?
Ano.

I když první duel v Jablonci prohrála 1:0?
Jiná cesta na nápravu pokažené sezony nevede. Výsledek 1:0 je sice ošidný, ale Slavia půjde dál.

Podstatnou část kariéry jste strávil také v Hradci Králové. Po dlouhé době to vypadá, že by „votroci“ mohli proniknout mezi domácí elitu. Sledujete jejich počínání ve druhé lize?
Bylo by moc potřeba, aby to kluci dotáhli. Tenhle region první fotbalovou ligu potřebuje jako sůl. Konečně by zase přijela Slavia se Spartou, návštěvy by se zvedly stejně jako renomé klubu.

Byl jste se podívat na některém utkání?
Nebyl. Přijdu až na ligu.

Pojďme k futsalu. Letos jste to se Slavií dotáhli do semifinále. Jste spokojeni?
Určitě, byl to náš cíl. Základní část nám sice příliš nevyšla, ale bylo to dáno několika faktory. Za pochodu se tvořil nový tým a ke všemu jsme se potýkali se zraněními. Před play off jsme se dali do kupy. Uzdravil se Oliva, náš klíčový hráč, a z hostování v Polsku se vrátil Novotný.

S favorizovaným chrudimským Era Packem jste vypadli 3:1 na zápasy. Ceníte si alespoň jednoho vítězství nad mistrovským celkem nebo panuje z vyřazení zklamání?
Všem sázkařům jsem říkal, že určitě jeden zápas vyhrajeme. Jsem rád, že jsem nemluvil do větru, i když to bylo na penalty.

Přestože jste v tomto utkání nehrál, šel jste jako první na penaltu a proměnil ji. Proč jste se v průběhu utkání neobjevil na palubovce?
Na tréninku v Dobrušce (v tomto klubu je Ulich momentálně registrován – pozn. red.) jsem si den před tím natáhl sval. Zkoušel jsem si trestňáky a při posledním kopu se to stalo. Myslel jsem, že to nebude tak vážné, ale při rozcvičce zjistil, že to fakt nepůjde. Chtěl jsem se jít svléknout, ale kluci mě přemluvili, ať zůstanu, že by mohlo dojít na penalty. A ono to tak dopadlo.

Při penaltě sval nebolel?
(směje se) Bolel, bolel, Ale říkal jsem si, že to dám i tak. Když jsem ji ve čtvrtfinále proti Tangu kopal jako první, tak jsme vyhráli. No a teď to vyšlo znova.

Při pondělním čtvrtém duelu s Chrudimí jste už neseděl ani v hledišti…
Vracel jsem se z Anglie a nestíhal to. Měl jsem lístky na Chelsea se Stoke. Moc jsem si to užil.

Futsalový tým jste tedy odsunul na druhou kolej?
To ne. Bylo to domluvené už dopředu. Hledal jsem vhodný let, abych stihl alespoň jeden zápas. Klukům jsem na dálku fandil, aby to dotáhli ještě k pátému utkání, ale bohužel to nevyšlo.

Myslíte, že ve finále může ambiciózní teplický tým Era Pack potrápit?
Chrudim to rozhodně nebude mít jednoduché. Teplický kádr je plný cizinců. A hlavně kvalitních cizinců. Bude to určitě zajímavá série.

Jste rozhodnutý pokračovat ve futsalové kariéře?
Rád bych, tedy když bude zájem ze strany Slavie.

Futsalová sezona vám skončila. Až doléčíte zranění, vyběhnete na trávník v Dobrušce?
To fakt netuším. Čeká mě ještě turné s internacionály do Francie. Možná bych se přišel ukázat na poslední utkání, když by už bylo jasno o postupu. Závěrečnou rozlučku bych určitě zvládl. (směje se)