Subtilní hráč Dvořákovy armády se probojoval do čela až díky skvěle zvládnutým posledním třem zápasům. Po druhém kole měl v brankových statistikách velkou nulu. Pak však začal úřadovat.

Dvěma trefami pomohl porazit Nový Bydžov 3:2. Před týdnem jednou skóroval v Horních Měcholupech, jeho tým však prohrál 1:2. Největší gólovou porci zaznamenal o víkendu, kdy se Dvoráci vytáhli na doposud stoprocentní Velim (7:0). Sám Otradovský zkompletoval hattrick.

Podkrkonošský štírek se dostal do velmi slušné fazóny. Díky své menší postavě dělá obráncům průvan především svým skvělým pohybem. Dokáže být také ve správný čas na správném místě. A to je vlastnost, která se u forvardů cení snad nejvíce.

Jak takového borce uhlídat? Jde to jen hodně těžko. Kromě těsného bránění musíte spoléhat i na to, že zrovna nebude mít svůj den a v rozhodujícím momentě vám neupláchne.

V případě „Votrce“ nejde navíc o nezkušeného mladíčka. Vždyť je mu pětadvacet let a v divizi se pohybuje nějaký ten pátek. Ve čtvrté nejvyšší soutěži nasázel už čtyřicet branek. Ne vždy se mu zrovna dařilo, ale bezesporu patří mezi základní stavební kameny „Modrobílých“.

V paměti fanoušků zůstal pohárovým výkonem proti pražské Spartě v roce 2006, kdy dokázal Letenským vstřelit dva góly. Jeho kousky tehdy sledovalo na stadionu pod Hankovým domem rekordních 4250 diváků!

PETR TOMEŠ