Rozpačitý vstupní výkon do jarní části II. ligy s Opavou (0:0) je minulostí. Fotbalisté FC Hradec Králové (8. místo, 22 bodů) musí svou pozornost zaměřit na další zápas a v něm se pokusit o nápravu pošramocené pověsti. V neděli od 14.30 hodin nastoupí na hřišti Ústí nad Labem (5. místo, 29 bodů).

„Votroci“ proti Slezanům vybouchli především v ofenzivní činnosti. Nad hrou záložní řady a útočníků neskrýval trenér Oldřich Machala zklamání. „V tomto směru musíme podstatně přidat. Jestliže nebudeme hrát odvážněji, nevytvoříme si šance proti žádnému soupeři,“ podotýká a zároveň nevylučuje změny v sestavě. „Nutí nás k tomu zejména zdravotní stav. Konkrétní být nechci. Do neděle se může leccos změnit.“ Od úvodních minut se ale téměř se stoprocentní jistotou objeví na hřišti útočník Bukač, největší zimní posila „votroků“, jehož před zápasem s Opavou trápil přitahovač a z obav kvůli možnému obnovení zranění se na trávník dostal až na poslední půlhodinu. „Radek je už zcela v pořádku,“ potvrzuje Machala.

Na podzim Hradečtí po parádním představení rozstříleli Severočechy vysoko 5:2. Dvakrát se trefili Kaufman s Dvořákem, jednu branku přidal Fischer. Jenže tehdy Ústí figurovalo u samého dna tabulky. Dnes je situace zcela odlišná. Soupeř se šňůrou sedmi výher v řadě vyšvihl v závěru podzimu do horních pater a na vydobytých pozicích hodlá setrvat. Momentálně je pátý, ke všemu má k dobru dohrávku v Karviné. „Jedná se o konsolidovaný tým, který díky vysokým hráčům hodně těží ze standardních situací,“ upozorňuje kouč na největší zbraň protivníka.

Ústí se v přípravném období prezentovalo velmi slušnými výsledky. V rámci Tipsport Cupu dokázalo například porazit prvoligové Kladno či Teplice. Změnila se i přestupová politika klubu. Vedení z Teplic vykoupilo čtveřici Dvořák, Rudnytsky, Franc a Porcal, z Brna získalo obránce Kaňu a z pražské Slavie zkušeného Zachariáše. „Kromě standardek zdobí soupeře zdravá agresivita a hlad po vítězství. V tom se mu musíme vyrovnat,“ zdůraznil Machala.