V Hlučíně to z dob svého působení v Sokolově dobře znáte. Jak se těšíte na tamní, dosti bouřlivé prostředí?

Musím říct, že se těším hodně. Vždycky, když jsem tam hrál, tak se nám dařilo. Povedlo se nám vstřelit první branku a pokaždé jsme si nějaké body odvezli. Doufám, že to v sobotu bude pokračovat.

Rozhodne tedy začátek?

Nevím jestli rozhodne, ale každopádně nesmíme zaspat jako na Dukle, kde jsme hned v úvodních minutách naprosto zbytečně prohrávali. Musíme se především vyvarovat zbytečných faulů, aby soupeř nemohl zahrávat standardní situace, z nichž hrozí vždycky velké nebezpečí. Je naopak potřeba aktivní hrou usilovat o první gól. Když tam spadne, bude pro nás zápas mnohem jednodušší.

Poslední zápasy jste odehráli na rozlehlých stadionech. V Hlučíně to bude o něčem jiném. Hlavní tribuna s hřištěm přímo sousedí a diváci dokáží na hráče i rozhodčího vyvinout pořádný tlak. Může to vývoj utkání do jisté míry ovlivnit?

Snad ne, ale je pravda, že diváci se snaží výrok sudího svými pokřiky zpochybnit. Kolikrát ho donutí odpískat sebemenší faul nebo udělit kartu. Na hřišti to člověk ale zase tak nevnímá. Musíme se soustředit především na vlastní výkon.

Z velké části bude utkání i o bojovnosti, která je pro moravské týmy tolik typická. Souhlasíte?

Pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, musíme se soupeři v tomto směru minimálně vyrovnat. Je potřeba osobní souboje jeden na jednoho vyhrávat a hlavně nedělat hloupé chyby.

Co vůbec říkáte výsledkům Hlučína, který si z posledních šesti kol připsal na konto tři výhry a stejný počet remíz?

Rozhodně to nebudou žádní nazdárci. Svou kvalitu určitě mají. Podívejte se na jarní výsledky, prohrát může každý s každým. Ať hrajete doma, nebo venku. Já ale věřím, že v Hlučíně uspějeme.

Vy jste z posledních tří utkání získali sedm bodů. Určitě na spoluhráčích pozorujete mnohem lepší psychickou pohodu…

Je to tak. Nálada je rozhodně lepší než po prvních čtyřech kolech, v nichž jsme jen dvakrát remizovali. V sobotu potřebujeme nárůst formy potvrdit. Jedeme pro tři body. Se špicí potřebujeme držet krok.