Jméno a příjmení:
Martin Novotný

Datum narození:
10. června 1971

Funkce v OFS Hradec Králové:
Předseda komise mládeže a trenérsko-metodické komise, člen výkonného výboru.

Náplň práce:
Koordinovat mládežnické soutěže v rámci OFS, poháry žáků hrané pod záštitou Ladislava Škorpila a Jaroslava Míchala včetně celostátních turnajů McDonald´s Cup a Danone Cup. Spolu se členy komise a trenéry zajišťovat utkání výběrů U10 až U13 v halové sezoně a U12 a U13 v dlouhodobé meziokresní soutěži. Zajišťovat pořádání kempů talentované mládeže, školení a doškolení trenérů v rámci OFS a další úkoly vyplývající z práce OFS, KFS a ČMFS.

Vytyčené pracovní cíle:
V současné době spolupracovat na reorganizaci soutěží v rámci KFS, které zasáhnou i do OFS, a více se zaměřit na, momentálně pouze doplňkové, soutěže 4+1 a 7+1. Obecně maximální měrou zpopularizovat sport a zejména fotbal na úrovni základních i mateřských škol tak, aby mládež inklinovala ke sportu jako takovému, ať už v organizovaných soutěžích nebo při běžných turnajích či utkáních v rámci těchto institucí.

Fotbalová minulost:
Jako aktivní hráč jsem začínal v žákovské kategorii tehdy v klubu TJ Jiskra Nový Bydžov. Ještě v této kategorii jsem přestoupil do tehdejšího Spartaku Hradec Králové, kde jsem působil do konce dorosteneckého věku. Následoval návrat do Nového Bydžova a nástup na vojnu, kde jsem hrál za VTJ Nové Město nad Metují. Bohužel ve dvaceti letech mě postihlo vážné zranění kolena, ale přesto jsem na nižší úrovni hrál fotbal do pětatřiceti let (FK Nový Bydžov, Čechie Hlušice a Starý Bydžov). Jako trenér jsem začínal ve dvaceti letech u žáků Nového Bydžova a po založení RMSK Cidlina působím v tomto klubu dodnes. Vystřídal jsem všechny kategorie od mladší přípravky až po muže.

Nejvýznamnější úspěch nebo nejhezčí zážitek ve fotbale:
Úspěch? To je diskutabilní a pomíjivá záležitost. Několik jich určitě je, ale řekněme, že významný úspěch je pro mne třeba to, když vidím hráče, kterému jsem v elévech musel zavazovat tkaničky a utírat nos, který se dnes prosazuje v dospělé kategorii na úrovni českých soutěží. A o těch zážitcích: například mezinárodní mládežnický turnaj v Dánsku, kde startovalo neuvěřitelných čtyři sta týmů v jedenácti kategoriích na třiceti hřištích. Zážitek to byl jak sportovní, tak pro mne i z pohledu jednoho z organizátorů.

Přání do fotbalového jara v okrese:
Vidět na fotbalových trávnících co nejvíce dětí a rozumných trenérů, kteří se zaslouží o nádherné fotbalové okamžiky na jakékoliv úrovni. (ill)