Podle papírových předpokladů by se mělo jednat o snadnou záležitost. V druholigové tabulce figurují hradečtí fotbalisté na třetí příčce se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů. Jejich páteční soupeř z Vítkovic jich má o dvaatřicet méně a šestnáctičlenný peloton uzavírá.V očích laika tedy není co řešit, v pátečním střetnutí 21. kola jsou „votroci“ jasným favoritem. Ale pozor! Zdání kolikrát klame. Na Městském stadionu v Ostravě soupeři momentálně nevítězí. Nepovedlo se to čtvrtému Sokolovu ani šestému Třinci.

Odepisované mužstvo získává na jaře jeden bod za druhým. Kouzlo nového kouče Lubomíra Vlka zatím funguje znamenitě. Ze čtyř zápasů vydolovali jeho svěřenci sedm bodů. Pomalu, ale jistě se tak začínají přibližovat reálné naději na záchranu druhé nejvyšší soutěže. „Víme, že nás tam nic jednoduchého nečeká. Ve Vítkovicích jsou to pokaždé nesmlouvavé bitvy,“ podotýká záložník Jiří Poděbradský.

Zápas, který se na podzim odehrál na Všesportovním stadionu a Hradec v něm po urputném dobývání zvítězil gólem Hochmeistera 1:0, je vzdálenou minulostí. V kádru soupeře došlo přes zimu k výrazné obměně. V kolonce „přišli“ najdete tato jména: Michal Kovář (Hlučín), Jan Novák (Prešov), Petr Janda (Vyšehrad), Daniel Rygel (Odra Wodzislaw), Michal Drábek (Bystrc), Róbert Ujčík (Slovan Bratislava), Roman Kučerňák (HFK Olomouc), Filip Racko (Slovácko), Radomír Vlk (Fulnek), Radoslav Juřátek (Hlučín) a Marek Čelůstka (Třinec). Slušná porce, že?

S vítkovickým dresem se naopak rozloučil kanonýr Prohazska (ukončil kariéru ze zdravotních důvodů), dále pak Švestka, Mikulenka, Hesek, Krejčíř či Krása.

„Hráčská výměna je vskutku veliká. Ale vypadá to, že jim to sedlo. Začínají vyhrávat, sebevědomí jim roste. Musíme jim ho trochu srazit. Venku je každý zápas těžký, ale jedeme tam vyhrát,“ říká odhodlaně Poděbradský.

Kvůli hokejovému semifinále play off začne duel Vítkovic s Hradcem Králové už v 16 hodin. Další podrobnosti přineseme v pátečním vydání.