Hradec Králové, Nový Bydžov, Převýšov - Tento víkend pokračuje fotbalová divize C zápasy 17. kola.

Teprve druhé jarní dějství bude premiérou pro Bydžov, který měl minulý týden zápas ve Dvoře Králové odložený.

NE 15.00 (hřiště umělá tráva Chudonice):
RMSK Cidlina Nový Bydžov (6. místo, 24 bodů) – FC Hradec Králové B (2. místo, 29 bodů). V prvním jarním utkání čeká bydžovské fotbalisty derby s béčkem „votroků“. „Čeká nás těžká práce, neboť soupeř má postupové ambice,“ je si vědom bydžovský trenér Miroslav Chalupa.

Nedělní derby se bude hrát na chudonické umělé trávě. Může mít povrch vliv na průběh utkání? „Myslím, že zápas to neovlivní. Obě mužstva jsou na umělý terén zvyklá, mimo jiné se na tomto hřišti zúčastnila také zimní ligy,“ přemítá kouč. Pro jarní premiéru může počítat se všemi hráči kromě dlouhodobě zraněného obránce Šoufka.

V tom, že hrací plocha bude pro oba týmy stejná, s Chalupou souhlasí také lodivod „votroků“ Ladislav Brož Zároveň dodává: „Těším se jako na každé jiné derby, utkání bude mít specifický náboj.

Hradečtí minulý týden ztratili dva body s Kolínem za bezbrankovou remízu. „Bylo to těžké utkání, chtěli jsme vyhrát. V týdnu jsme se zaměřili na přesnost přihrávek, rádi bychom se prosadili i gólově,“ říká trenér. Z A týmu rozšíří jeho družinu Němeček, který si ve druhé lize odpykává trest za čtyři žluté karty.

NE 15.00: SK Týniště nad Orlicí
(12. místo, 18 bodů) – SK Převýšov (11. místo, 21 bodů). Povzbuzeni úvodním jarním vítězstvím 2:1 nad Turnovem zítra pojedou fotbalisté Převýšova do Týniště nad Orlicí. „Začátek je vždycky důležitý. Je vynikající, že jsme porazili právě Turnov,“ těší převýšovského kouče Zdeňka Hanuše. Jeho svěřence nyní čeká důležitá bitva sousedů v tabulce. „Obě mužstva cíti, že se bude hrát vlastně o šest bodů. Z toho pohledu bychom byli spokojeni i s remízou,“ říká trenér.

Podle jeho slov se herní taktika oproti předchozímu duelu s Turnovem příliš nezmění. „Uvidíme, jaký bude stav plochy. Na hřišti jsem se byl podívat, čeká nás těžký terén. Pro i tentokrát bude záležet na vůli a bojovnosti. Rozhodně nás nečeká nic lehkého,“ uzavřel Hanuš.