Na jaře je čeká boj o záchranu divize, na který je potřeba se důkladně připravit. Fotbalisté Převýšova zahájili o víkendu zimní tréninkový dril. Vedl jej nový kouč JOSEF KOŠÁTKO, jenž po skončení podzimu usedl na lavičku patnáctého celku tabulky. Jeho poslední trenérskou štací byl rovněž divizní Náchod.

Zasáhla vám sněhová nadílka do sobotního začátku přípravy?
Asi jako všude jinde s tím byla potíž. Někteří hráči se nedostavili. To byla jedna věc. Druhou bylo to, že jsme museli improvizovat, protože hřiště bylo zasněžené a také ostatní terény byly špatné. Takže jsme nakonec skončili v malé chlumecké hale.

Kolik hráčů jste na úvodním tréninku přivítal?
Bylo jich třináct.

Jsou již v mužstvu nějaké nové akvizice?
Na tréninku byli tři noví hráči, ale všichni jsou zatím ve stadiu jednání, takže jména raději nebudu uvádět.

Které posty byste potřeboval obsadit?
Hlavně jsem rád, že by drtivá většina kluků měla zůstat. Domnívám se, že tým určitou kvalitu měl. Pouze dva hráči pravděpodobně odejdou. Jde o útočníka Galoviče, jenž měl vzhledem k pracovním povinnostem problémy s trénováním. Druhým je stoper Franc, který údajně zamířil do Kolína. To je velká ztráta, která se bude jen velmi těžko nahrazovat.

Co všechno máte během zimního období v plánu kromě tradičního nabírání fyzičky?
Panuje takový všeobecný názor, že by zimní příprava měla být především kondiční záležitostí. Podle mě jde však naopak o komplexní přípravu včetně technicko-taktických věcí, psychologie a tak dále. Ve své podstatě tedy musíme zapracovat na všech složkách.

K týmu jste přišel po skončení podzimní části. Už jste stihl poznat všechny hráče? Nebo většinu z nich již znáte z dřívějších působišť?
Řada kluků prošla mládeží Cidliny, takže je znám od jejich dvanácti let. Další jsem zase vedl v jiných klubech. Jenom asi čtyři pět kluků jsem nikdy netrénoval.

O vás je známo, že navštívíte spoustu divizních zápasů. Rozhodně jste na podzim viděl několikrát v akci i Převýšov, pro který první polovina soutěže nedopadla zrovna nejlépe. Kde si myslíte, že tým nejvíce „tlačila bota“?
Vzhledem k našemu aktuálnímu postavení v tabulce bude nutné zefektivnit útočnou fázi. To znamená, že přechod do útoku musí být ve větším počtu lidí. Musíme se samozřejmě zaměřit také na zakončení a stabilitu v obranné fázi.