Po odchodu ze hřiště s umělým povrchem se do strkanice zapojili funkcionáři, hráči, diváci i někteří z pořadatelů.

Co incidentu předcházelo?

V 89. minutě hlavní rozhodčí Miroslav Martínek z Opočna oznámil prostřednictvím světelné tabule, že bude nastavovat čtyři minuty. Jičín, který vedl od 65. minuty po trefě Samka z penalty a od 55. minuty hrál bez vyloučeného Daniela Malého, bránil těsný náskok. Jenže hostující Jiří Dujsík vyrovnal na 1:1 v 95. minutě. Tento čas uvedl v zápise o utkání sudí Martínek, jenž celkem nastavil pět a půl minuty, protože v nastavení došlo k ošetřování hráče.

Přišel konec zápasu a emoce vzplály naplno. A vše vyvrcholilo při odchodu do šaten.

„Naprosto selhala pořadatelská služba. Nejenže nebyl zabezpečen odchod hráčů ze hřiště, ale navíc pořadatelé incident vyprovokovali tím, že fotbalistům Olympie nadávali. Jeden z hostujících hráčů nesl láhev s vodou a na pořadatele stříkl, tím emoce ještě vzrostly,“ podotkl předseda Královéhradeckého krajského fotbalového svazu Lubomír Sedláček.

Kromě něho fotbalový šlágr víkendu navštívili sekretář KFS Čeněk Celler a další dva členové výkonného výboru KFS Pavel Kozák a Bohumír Fuchs, jenž byl delegátem zápasu.

Verbálnímu ataku neušel ani předseda KFS. „Napadli mě slovy: Co to sem posíláš za zkur… rozhodčí. Celý incident bude mít dohru. Tohle nelze přejít,“ říká nekompromisně Sedláček.

Jičínští ústy místropředsedy oddílu a zároveň hlavního pořadatele tohoto utkání Jana Malého komentovali situaci takto:

„Pokud jde o pořadatelskou službu po dobu zápasu, bylo vše v pořádku. Počet pořadatelů byl správný a při odchodu hráčů ze hřiště jsem na schodech do kabin zajišťoval vše osobně. Zabezpečil jsem odchod rozhodčích a delegáta. Poté hráč Olympie (zřejmě Dvořáček) polil vodou z osvěžující láhve pořadatele č. 2, jímž byl pan Novotný, a řekl mu: „Co čumíš ty č…“ Načež ho pořadatel bouchl pěstí do zad a nakopl ho. A poté se strhla mela. Nás pochopitelně mrzí, že se vůbec něco takového stalo. Ale kdyby ten hráč tohle neudělal, byl by klid,“ poznamenal Jan Malý.

 Výprava Olympie navíc těsně před skončením zápasu oznámila, že má od sprejerů poškozený autobus, zaparkovaný u stadionu. Ukázalo se, že neznámý pachatel vedle SPZ zastříkal plochu asi 20×20 cm.

Incident budou ve čtvrtek řešit příslušné komise Královéhradec­kého KFS.