MICHAL PÁVEK
obránce

To, že přijede Sparta, je pro celý Hradec svátek. Každý z hráčů se nesmírně těší. Je to prestižní utkání. Bavíme se o něm od doby, kdy bylo nalosováno. K soupeři máme respekt, ale nemůžeme se ho bát. Budeme se rvát od první do poslední minuty. Proti Spartě jsem hrál minulý rok za Bohemku. Sice jsme prohráli 0:2, ale byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly individuální chyby. Mohl bych z těch zkušeností možná čerpat, jenže tohle bude úplně jiný zápas. Tady je jiné mužstvo, Sparta bude také trochu pozměněná. Jde o první mač sezony, který bývá hodně specifický. Přijde spousta lidí. Bral bych jakýkoliv bodový zisk, nejlepší by samozřejmě bylo vítězství.

VÁCLAV PILAŘ
útočník

Sparta bude oslabena o stopera Tomáše Řepku, tak uvidíme, kdo ho nahradí. Jestli mi to vyhovuje? To nevím. Každopádně je to dobrý hráč, který Spartě bude určitě chybět. V úterním zápase Ligy mistrů hráli Pražané vzadu velmi dobře. V loňské sezoně ani jednou neprohráli. Vycházejí z dobře postaveného bloku, přes který se těžko prosazuje. Musíme najít nějakou skulinku, kudy to půjde. Myslím, že oba týmy budou hrát ze zajištěné obrany. Rozhodne asi, kdo vstřelí první branku. Věřím, že by nám mohla pomoci podpora fanoušků. Chtěl bych, aby nás to motivovalo ještě víc. Budeme jezdit po zadku. Mým přáním je dosáhnout alespoň bod.

ROMAN FISCHER
záložník

Jsme bojovně naladěni. Všichni se na zápas těšíme. Věřím, že předvedeme pohledný fotbal s dobrým výsledkem. Od malička jsem byl víc sparťan, takže utkání má pro mě velký význam. Chtěl jsem si zahrát proti Řepkovi, ale to se mi bohužel nesplní. Jeho absence bude znát. Podle mě je to nejlepší obránce v České republice. Mohla by to být naše výhoda. Rychlost našich kluků, ať už Venci Pilaře, Pavla Dvořáka nebo Tomáše Rezka, by měla na soupeřovu obranu platit. Pro někoho to bude možná vrchol kariéry, ale já doufám, že ještě nějaký potom přijde. Nicméně momentálně to bude pro mě největší zápas, to bez debat. Musíme hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky, určitě nemůžeme hrát otevřený fotbal. Možná přijdou i nějaké standardky. Rozhodně se nesmíme bát.