Divize C: Fotbalisté hradecké rezervy díky vydařenému úvodu těsně zdolali Týniště, Převýšov uspěl v důležitém boji o záchranu

TJ Slavoj Předměřice nad Labem – FK Pěnčín–Turnov 1:2 (1:1). O tom, že sympatický výkon na půdě lídra z Hlavice nebyl náhodný, se přesvědčili fotbalisté Slavoje v utkání s Turnovem. Přesto se již poněkolikáté v sezoně nevyvarovali inkasované branky v samém úvodu zápasu. Již ve 4. minutě se po zaváhání předměřické obrany prosadil Kameník. Následně se obraz hry vyrovnal a výraznější šance se na obou stranách prakticky nerodily. Až po půlhodině hry přišel další gólový moment. Brankář hostí v pádu vyrazil střelu jednoho z domácích hráčů, ale z uctivé vzdálenosti se do míče opřel obránce Žák a jeho vysoký oblouk zapadl přesně do sítě – 1:1.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Nadále hrála obě mužstva vyrovnanou partii. V podstatě nejfotbalovější akce celého druhého dějství přišla po hodině hry, kdy hráči Turnova podnikli útok středem hřiště a na konci přesné kombinace stanul Kameník. Svojí druhou brankou v utkání strhnul vedení na stranu hostů. Ti se však o hubené vítězství museli strachovat až do závěrečného hvizdu. (ill)

FC Hradec Králové B – SK Týniště nad Orlicí 1:0 (1:0).
Již v 5. minutě se po akci Svobody s Dvořákem k centru z levé strany dostal Jirman a našel naběhnutého Krejcara, který nedal brankáři hostů šanci a vsítil nakonec jedinou branku zápasu. Po čtvrthodině hry po důrazu v osobním souboji přetlačil Bitomský soupeře a Zinke postupoval ze strany sám na brankáře. Branku však minul. Ve 31. minutě si stejný hráč stoupl k trestnému kopu, ale jeho výtečnou střelu ještě lépe zlikvidoval brankář Matčišin. Hosté se do vážnější šance dostali o čtyři minuty později, kdy se Frydrych nedohodl s obranou a Zdeňka hlavou minul prázdnou branku po dobře zahraném trestném kopu Gorola.

Do druhého poločasu vlétli domácí se snahou utkání rozhodnout. Hned v jeho úvodu Svoboda vysunul Bitomského, před kterým odvracela hostující obrana jen na rohový kop. Po něm však Krejcar hlavou těsně minul.

V 52. minutě po ukázkové narážečce se Zinkem postupoval Dvořák sám na brankáře, ale ten byl úspěšnější. Po hodině hry si z hráčů Týniště udělal slalomové branky Krejcar, dostal se až před osamoceného brankáře, ale ten opět výborně zachránil. V 74. minutě se domácí už radovali, branka pro postavení mimo hru neplatila. V posledních minutách měli hosté šanci na vyrovnání po chybě Frydrycha, který chytil míč rukou mimo vápno. Ale Rusetski následnou standardku odvrátil hlavou. V poslední šanci se v brejku zjevil aktivní Zinke, ale ani tentokrát mu nebylo souzeno skórovat. (kp)

SK Převýšov – FK Dobrovice 3:1 (2:0). Půl roku čekal Převýšov na vítězství (naposledy vyhrál 8. září s Předměřicemi), dočkal se až včera. Ovšem cesta za třemi body nebyla jednoduchá. Vstup do utkání se Pilného souboru povedl náramně.

Ve 2. minutě zahrával přímý kop Novák, Holý míč prodloužil ke Kopeckému, a ten již věděl, kam ho nasměrovat – 1:0. „Byl jsem určený chodit na přední tyč. Balon se ke mně odrazil a stačilo jen trefit část volné branky,“ liboval si po utkání šťastný střelec úvodní trefy. Nejnebezpečnější situace před brankou domácích vznikla v závěru první čtvrhodinovky, po špatném odkopu Šmída měl hodně práce Pilař, avšak Šmídovu svíci na brankové čáře zneškodnil.

Další branková radost domácích vypukla ve 22. minutě Po několikerém ostřelování dobrovické branky se míč dostal k Holému, a ten svůj dobrý výkon z posledních kol korunoval pěknou střelou pod břevno – 2:0. Slibnou příležitost měli svěřenci trenéra Pilného ještě v 37. minutě po „žlutém“ faulu na Lesáka. Novák však z 18 metrů Mašína nepřekonal.

Do druhého poločasu vstoupili hosté se snahou o zkorigování výsledku, obrana domácích však pracovala bezchybně a Dobrovici do šancí nepouštěla. Příležitosti ke snížení tak vznikaly pouze po standardních situacích a jednu takovou v 75. minutě využili hosté zásluhou tečované střely Tůmy.
O dvě minuty později byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Šulc a Převýšov mohl díky střídajícímu Fejfarovi upravit výsledek na konečných 3:1. „Kopecký rychle hodil aut, obrana nestačila reagovat a i brankář trochu zaváhal. Jsem rád, že jsem se po dlouhé době trefil,“ usmíval se Fejfar. (kub)