Nejdříve k utkání. Jste spokojen s konečnou remízou 1:1?
To víte že jsem. Hradec má velmi silné mužstvo a ukázal to i v tomto zápase. Pro nás to byl důležitý test. Soutěž nám startuje za čtrnáct dní a chtěli jsme se předvést v co nejlepším světle. Snad se nám to povedlo. Remizovali jsme také se Zlínem. Jsou to pro nás užitečné konfrontace, navíc s celky usilujícími o postup do první ligy.

Co jste říkal nádherným gólovým nůžkám Pilaře?
Musel jsem mu zatleskat. Byl to vskutku parádní fotbalový okamžik.

Hradec po dlouhé době aspiruje na postup do první ligy. Jaké jsou podle vás jeho šance?
Velké. Hraje výborný fotbal. Na rovinu říkám, že bych si přál, aby postoupil společně se Zlínem. V obou klubech jsem trénoval a přirostly mi velmi k srdci.

Jak vůbec vzpomínáte na působení pod malšovickými lízátky?
Jenom v dobrém. Nynější sekretář Martin Černík byl můj asistent. V kádru figurovala spousta výborných fotbalistů. Za všechny lze jmenovat Černého, Zemánka, Zoubka, Skácela, Pitáka či Lesáka. V době, kdy jsme postupovali, jsme zkrátka měli velmi silné mužstvo. Vydařil se i první rok mezi elitou. Byl jsem tu zkrátka velice spokojený.

HFK je po podzimu v MSFL na osmé příčce. Kam směřují jeho jarní cíle?
Přestože máme třináctibodovou ztrátu, chtěli bychom se ještě o postup do druhé ligy poprat. Bude to těžké, ale budeme bojovat. V každém zápase do toho půjdeme naplno. Uvidíme, co z toho vzejde.

Nedávno jste oslavil šedesáté narozeniny. Který dárek vás potěšil nejvíce?
(směje se) Támhle od předsedy našeho klubu. Dostal jsem nádherné hodinky. V Kroměříži jsem měl krásnou akci, milých dárků byla spousta. Hlavně že jsem oslavy ve zdraví přežil.

Jak se cítíte se šesti křížky na krku?
Skvěle. Stará schránka, mladá hlava.

Plánujete v budoucnu ještě návrat na prvoligovou lavičku?
O tom nepřemýšlím. Teď mám práci v Holici a chci ji dělat co nejpoctivěji.

Po vítězném utkání jste si vždycky s oblibou dával panáčka slivovice.
Dnes jste ale „jen“ remizovali…
Dám si i teď s kamarády z Hradce. Právě jdu na sekretariát a vy mě tady zdržujete. Čeká mě tam štamrlička, Láďa Škorpil s Martinem Černíkem si chtějí asi potykat. (směje se)