Sobota 10.15: FC Hradec Králové (18. místo, 20 bodů) – Union Cheb (10. místo, 36 bodů). Rezervu „votroků“ čeká po čtyřgólové středeční prohře s béčkem Sparty důležitý souboj o udržení s Unionem Cheb. „V duelu se Spartou jsme doplatili na individuální chyby, které ovlivnily výsledek.

Na nevydařené utkání musíme rychle zapomenout a soustředit se na zbývajících devět kol. V úvodu jara se nám nepodařilo udělat tolik bodů, kolik jsme si představovali. Na druhé straně však není nic ztraceno,“ řekl kouč hradecké rezervy Milan Šmarda, který přivítal, že jeho svěřenci budou hrát na hlavní ploše Všesportovního stadionu: „Zatím jsme tam netrénovali ani nehráli. Bude to naše jarní premiéra, doufám, že úspěšná.“

V hradeckém kádru budou chybět vedle Chlebouna rovněž Zinke a Jelínek, kteří si z Prahy přivezli šrámy. Naopak do sestavy se po vypršení trestu vrací Ferčák. „Využijeme určitě některé dorostence, kteří mají odložený zápas se Spartou. Uvidíme, kolik hráčů přijde na výpomoc z A–týmu,“ řekl Milan Šmarda.


Neděle

17.00: Tatran Prachatice (7. místo, 38 bodů) – FK Náchod–Deštné (14. místo, 27 bodů). Do čtvrtka se do tréninkového procesu nezapojili záložník Kopecký (antibiotika) a útočník Hájek (třísla), otazník visí nad zdravotním stavem Hudce, kterého také trápila třísla. „Jsme si vědomi síly soupeře, který v domácím prostředí na jaře ještě neprohrál. Na jihu Čech chceme potvrdit vzrůstající formu a bodovat,“ řekl náchodský kouč Roman Čáp.