Již týden dřiny v rámci zimní přípravy mají za sebou fotbalisté FC Hradec Králové B, kteří v podzimní části obsadili v divizní skupině C šestou příčku. Tu se budou v jarní, druhé polovině soutěže snažit přinejmenším udržet, v lepším případě ještě vylepšit.

„Votroci“ se v novém roce poprvé sešli v pondělí 4. ledna. Trenér LADISLAV BROŽ zatím pracuje s poměrně úzkým kádrem, který nečítá ani patnáct fotbalistů.

O uplynulé sobotě měli jeho svěřenci nastoupit k prvnímu přípravnému utkání proti Trutnovu, avšak kvůli přívalům sněhu se pro nezpůsobilý terén nehrálo. Pokud se plochu umělého trávníku na malšovickém Všesportovním stadionu podaří za včasu kvalitně připravit, mohli by „votroci“ tento víkend změřit síly se Dvorem Králové.

Proto zatím hráči hradeckého béčka nabírají potřebnou fyzičku a zkušený kouč Brož jim v trénincích ordinuje vše, co k zimní přípravě neodmyslitelně patří.

Do jarních mistrovských bojů v divizi nastoupí hradecká rezerva v polovině března. Novinkou bude změna domácího prostředí, kterým se od letoška stalo hřiště hradecké Olympie v Kuklenách.

Jaký byl první společný týden v novém roce?
Byl klasický, protože jsme se znovu sešli po dlouhé době. Čili takový rozběhávací, kombinovali jsme výběhy do terénu se hrou.

Nenabourala vám plány sněhová kalamita, která koncem minulého týdne nastala nejen na Hradecku?
Nabourala nám je trochu víc, protože utkání s Trutnovem, které se mělo hrát minulou sobotu, bylo odložené. Uvidíme, co bude do další soboty, každopádně hřiště tu je pod sněhem pořád. Hráčům proto nezbývá nic jiného, než to překousnout a vydržet to běhání, které je teď v hlubokém mokrém sněhu o to nepříjemnější.

Jarní část divize startuje až za zruba dva měsíce. Co všechno vás v přípravě ještě čeká?
Máme v plánu třináct přátelských zápasů, takže věřím, že tím bude příprava trochu zpestřená. Jinak na soustředění nejedeme, takže vše se bude odehrávat v domácích podmínkách.

Cítíte, že u mužstva jsou místa, na kterých bude potřeba přes zimu zapracovat? Na co budete směrem k hráčům nejvíce apelovat?
Asi na všechno. Máme úzký kádr, který se zřejmě nerozšíří, takže trénujeme s hráči, kteří přijdou, ale hlavně sloužíme jako servis pro áčko. Trenér Kotal si totiž občas hráče bere, shodou okolností jsme s nimi hráli už i takové modelové utkání. Takže trénování není úplně takové, jaké bych si představoval, ale je adekvátní postavení B týmu v klubu.

Zmínil jste úzký kádr. Kolik hráčů vůbec momentálně čítá?
Nyní máme k dispozici čtrnáct hráčů, ale předpokládám, že ještě někdo odejde. Takže potom bych jich měl mít k dispozici dvanáct, maximálně třináct.

Hodláte do přípravy zapojit i některé dorostence, kteří by se mohli v týmu objevit na jaře?
To ne, protože jediný dorostenec Jarda Zelený trénuje s A mužstvem, jinak dorostenci do béčka zatím nejsou. Takže musíme pracovat s tím, co máme k dispozici.

Došlo už ve vašem týmu k nějakým hráčským změnám?
Zatím ne. Někteří hráči se vrátili z hostování a jiní, kterým hostování skončilo, se zatím neukázali. Probíhají jednání, ale to vše řeší manažer klubu Luboš Kubík. Jedinou pozitivní změnou zatím je, že s námi trénuje Ondřej Karanský, jenž je hráčem Nového Bydžova.

Kdy vás tedy vůbec čeká úvodní přípravný zápas z avizovaných třinácti?
Jak už jsem říkal, o víkendu bylo utkání s Trutnovem kvůli sněhu odložené. Teď bychom měli hrát v sobotu se Dvorem Králové tady v Hradci na umělé trávě.