Na nedělního soupeře by měli mít pořádnou pifku. Míněno správnou sportovní terminologií. Vždyť od nováčka z Vlašimi utrpěli hradečtí fotbalisté jednu ze dvou dosavadních porážek v probíhajícím druholigovém ročníku. Podzimní nezdar zažil na vlastní kůži také obránce MARTIN KASÁLEK (nar. 8. září 1980). Ač v 70. minutě vyrovnával z trestného kopu na 2:2, zbyly nakonec jemu i týmu oči pro pláč. Hráči Graffinu totiž přidali další dvě branky. Zvítězili 4:2.
Bude pomsta sladká?
To víte, že se o tom bavíme. Máme jim co vracet.

Na podzim z toho po bezbrankovém poločase byla pořádná přestřelka. Dá se něco podobného očekávat i v neděli?
To netuším. Je pravda, že na podzim měli i trochu štěstí. Všechny góly, které nám dali, byly nádherné. Bohužel padly po našich individuálních chybách, což se nesmí opakovat.

Strašilo vás především úderné útočné duo Bálek – Kalabiška. Oba v zimě odešli. To vítáte, ne?
Je mi to celkem jedno. Soupeř má v kádru další nebezpečné hráče, kteří už třeba nakoukli do první ligy. Nic jednoduchého nás rozhodně nečeká.

Ale když mužstvu ubude jedenadvacet gólů, znát to být někde musí. Překvapuje vás, že se třeba Kalabiška tak rychle zabydlel v základní sestavě 1. FC Brno a podává výborné výkony i v nejvyšší soutěži?
Dokazoval už ve druhé lize, že je na tom individuálně velice dobře. Věří si. I proto mu to jde.

Ze hry o postup jste odstavili Žižkov. Vaši největší konkurenti však neklopýtli..
.
To samozřejmě mrzí, ale je to realita. Ústí, Zlín i nás čeká ještě několik těžkých zápasů. My se na každý z nich musíme pořádně připravit.

Na Žižkově jste na jaře poprvé odehrál celé utkání. Prý jste ale v tuhle dobu mohl mít ještě nohu v sádře?
Moc k tomu nechybělo. Měl jsem zanícenou šlachu u holeně. Týden jsem chodil o berlích a nesměl vůbec došlapovat. Jednou z variant byla i sádra, ale naštěstí bolesti ustupovaly. Nyní se už kondičně cítím dobře.

Neobvyklé zranění přišlo z ničeho nic?
Došlo k tomu zřejmě z přetížení. Celou zimní přípravu jsme absolvovali na umělé trávě, kde je velice tvrdý podklad. Z toho to asi vzniklo.

Tipněte si, jak to v neděli dopadne?
Beru jakékoliv vítězství. Doufám, že nás za ním stejně jako na Žižkově poženou naši výborní fanoušci.

Dáte stejně jako ve Vlašimi gól?
(směje se) Rád bych. Je ale jedno, kdo ho dá. Hlavně je potřeba získat tři body.