Moc dobře si to uvědomuje i stoper JAKUB CHLEBOUN (nar. 24. března 1985). „Musíme pro to udělat maximum,“ říká odhodlaně.

V Mostě vám k oslavám postupu scházelo třináct minut. Vyčítali jste si po zápase chybu, která předcházela vyrovnávací brance?
Nevyčítali, ale byli jsme hodně zklamaní. Do Mostu jsme jeli s cílem to dotáhnout. Věřil jsem tomu, obzvláště když jsme vedli 1:0. Doufal jsem, že stejně jako v předchozích pěti utkáních gól nedostaneme. Ale stalo se. Druhý den jsme to ještě rozebírali s trenéry v kabině. Všechny nás to moc mrzelo. Je to ale už za námi, teď je důležité pořádně se připravit na Duklu. Všichni moc chceme, aby to byla povedená neděle, završená oslavami postupu do první ligy.

V úterý jste absolvovali přípravný zápas s reprezentací do jedenadvaceti let. Vy jste však už v 16. minutě nuceně odstoupil. Co se přesně stalo?
Protihráč mě trefil do kotníku, který mi okamžitě natekl. Měl jsem strach, aby to nebylo něco vážného. Naštěstí se to přes noc vstřebalo. Druhý den jsem už mohl trénovat.

Šrámů z tohoto utkání bylo víc. Překvapilo vás, že si soupeř nebral vůbec žádné servítky?
Vůbec jsme s tím nepočítali. Brali jsme to jako přípravu, ale že do toho mladící půjdou takhle tvrdě, nás opravdu zaskočilo. Naštěstí se nikomu nic vážného nepřihodilo.

Může do toho podobným způsobem vletět v neděli pražská Dukla?
Nemyslím si. Dukla vyznává spíše kombinační styl. Ale my se musíme připravit na všechno. Pro úspěšný výsledek je potřeba udělat maximum. Fotbalovost musí být podpořena bojovností. Bez ní to nepůjde. Přes to prostě nejede vlak.

Pražané na jaře prohráli jediný zápas. Naposledy doma v pohledném duelu porazili Zlín 3:2. Dá se očekávat napínavá podívaná, že?
Dukla se pod trenérem Kozlem na jaře zvedla. O tom není sporu. Stejně jako my sází na kombinační pojetí, což by nám mohlo vyhovovat.

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Cítí to stejně i hradecká kabina?
Blížíme se, blížíme. Chybí nám jeden bodík. Víme, že náš projev s Čáslaví ani v Mostě nebyl ideální. V úterý jsme už proti jedenadvacítce hráli fotbal, který nám je vlastní a zdobí nás celé jaro. Doufám, že na to v neděli navážeme.

Za svůj největší zážitek v kariéře pokládáte premiérový prvoligový start v dresu Slavie. Předčil by to postup s Hradcem Králové?
Bezpochyby. Odehrál jsem celou sezonu, moc bych si toho cenil.

Určitě byste si přál důstojnou kulisu…
Snad si to lidé uvědomí a přijdou v co největším počtu. My do toho dáme všechno a věřím, že i oni. Postup je blizoučko, rádi bychom s nimi po zápase oslavovali.