Zajímavou konfrontaci mají za sebou hradečtí fotbalisté. Lídr druhé nejvyšší soutěže se v úterý v Novém Bydžově střetl s reprezentační jednadvacítkou.

Přátelské utkání vyznělo o něco lépe pro výběr kouče Jakuba Dovalila, zvítězil 2:1. O tom, že se jednalo o duel přátelský, by se však tentokrát dalo polemizovat.

Proč? Hrálo se totiž pěkně od podlahy. Rukavičky šly stranou, alespoň co se týká „lvíčat“.

Nejlépe by o tom mohl poreferovat Aleš Kobr. Masér „votroků“ měl během devadesátiminutovky pořádnou šichtu, možná jako nikdy jindy. Není pochyb, že má dobrou fyzičku, protože ke svým pacientům, kterých nebylo zrovna málo, naběhal snad několik kilometrů.

„Využili jsme toho, že si kluci mohli zahrát s kvalitním soupeřem. Jen mě trochu mrzí, že se hrálo zbytečně nečistě, mám na mysli hlavně ze strany nároďáku,“ uvedl hradecký kouč Václav Kotal.

Jeho protějšek Jakub Dovalil přivezl do Bydžova hodně mladý tým. „Byl to pro nás testovací zápas. Potřebovali jsme vidět v akci kluky, kteří v poslední době podávali v lize dobré výkony a připadají v úvahu pro příští reprezentační cyklus,“ poznamenal.

Hlavní tahouni jednadvacítky zůstali doma. Nicméně ti, co nastoupili, se rvali, jako by se jednalo o finále Ligy mistrů. Televizní komentátor Jaromír Bosák by řekl, že „po několika jejich zákrocích ve vzduchu zavoněla sádra“.

„Chápu, že se chtěli ukázat, ale tímhle způsobem hry cesta nevede,“ zlobil se Kotal.

Nejhůře dopadl nakopnutý stoper Jakub Chleboun, který musel ze hry odstoupit už v 16. minutě. Krátce před poločasem potkala nepříjemnost i kanonýra Pavla Černého, jenž musel s krvavou stopou na hlavě o přestávce střídat.

Ostré ataky „lvíčat“ schytali také štírci Rezek s Pilařem. Drobné zranění se nevyhnulo ani střídajícímu Tomašákovi.

Ve středu už ovšem z hradeckého tábora zněly příznivější hlasy. „Všichni jsou v pořádku a měli by být pro nedělní duel s pražskou Duklou připraveni,“ ujistil fanoušky trenér Václav Kotal.