Moment zápasu
ZÁVĚREČNÝ HVIZD. Na tuto chvíli čekali všichni hradečtí fanoušci. Sudí nastavil jednu minutu, pak se začal slavit vysněný postup mezi českou elitu.

Hvězda zápasu
Hráč s číslem 26 – hradecký záložník ROMAN FISCHER. Jeho skvostná gólová dělovka nasměrovala „votroky“ v 57. minutě k prvoligovým břehům.

Chlapci v černobílých dresech bujaře křepčí před vlastními fanoušky. Ti jim ve stoje aplaudují. Na malšovickém stadionu je nedělní podvečer pořádně veselý. Jsou to zasloužené ovace.

Každým zápasem svěřenci Václava Kotala navyšovali náskok v čele druholigové tabulky, nedělní těsnou výhrou s pražskou Duklou pak vysněný postup definitivně stvrdili. Hradecký tým má dvě kola před koncem nedostižný dvanáctibodový náskok na třetí příčku, z níž se mezi domácí elitu nepostupuje.

Východočeši prošli sezonou bez výraznějších výkyvů. Z osmadvaceti zápasů prohráli pouhé dva! Naposledy se tak stalo před více než osmi měsíci ve Vlašimi.

Chlubit se mohou suverénně nejlepší obranou a třetím nejlepším útokem. Na jaře vyhráli po úvodním remízovém klopýtnutí v Hlučíně osmkrát v řadě! Menší krize mužstvo zastihla snad jen v domácím utkání s Čáslaví (0:0). „Na hráčích je v poslední době znát nervozita a stoupající tlak s blížícím se finišem,“ přiznal před čtrnácti dny po herně nepříliš vydařené partii hradecký kouč.

To už je minulost, i když také včerejší výkon byl poznamenán velkou křečovitostí „I tak jsem šťastný,“ prohlásil s patřičnou hrdostí Kotal po střetnutí, v němž tým potřeboval k definitivě získat alespoň bod. Ale že to byla šichta! Domácím povinnost neprohrát svazovala nohy v první půli až příliš. Vždyť za zmínku stála snad jen jedovatá rána Hochmeistera, která prosvištěla těsně kolem právé šibenice Radovy branky.

Tápání skončilo úderem 57. minuty. To z dvaceti metrů napřáhl Fischer a malšovický stadion po nádherné trefě explodoval – 1:0. Jedenáctinásobný mistr Československa poté sice dvakrát nebezpečně zahrozil, míč ale ani v jednom případě mezi tyče neputoval. Naopak. Pojistku mohl přidat hlavou střídající Dvořák, Rada ho však skvělým zákrokem vychytal. Skóre se nezměnilo ani po nadějném střeleckém pokusu Rezka.

FC Hradec Králové - Dukla Praha 1:0

Branka: 57. Fischer. Rozhodčí: Bílek – Ubias, Novák. ŽK: 0:1 (Chigou). Diváci: 2880. Poločas: 0:0.

FC Hradec Králové: Lindr – Karal, Wozniak, Chleboun, Kasálek – Rezek, Fischer (87. Janoušek), Hochmeister, Poděbradský (80. Tomašák) – Černý (69. Dvořák), Pilař.
FK Dukla Praha: Rada – Pospíšil (Kulvajt), Vorel, Šmíd, Mičic – Vrána (65. Berger), Malý, Gedeon, Šiml (69. Hanousek) – Chigou, Svatonský.