Ke všemu na stadionu Slovácka, kde to zpravidla pořádně vře.V Uherském Hradišti se očekává vysoká návštěva a hlavně pekelná atmosféra. „Snad se s tím vypořádáme. Při našem prvním výjezdu to bude pořádná prověrka,“ je si vědom hradecký lodivod Václav Kotal.

Čtyři body. Takovou vizitkou se pyšní „votroci“ po dvou odehraných kolech. Tabulce mohli dokonce vévodit, jenže „klokany“ z Vršovic v pondělní dohrávce nepřemohli.

„Pořád jsem na rozpacích, jestli byla remíza s Bohemkou úspěchem. Měli jsme čtyři brankové příležitosti, zatímco soupeř si vážnější šanci nevytvořil. Všechny jeho střely, až na jedinou výjimku, byly kryté některým z našich hráčů. Obranná fáze byla celkem v pořádku, ale škoda té koncovky,“ podotkl kouč.

Pozor na útok Slovácka

Slovácko v úvodním kole smetlo Teplice (3:0), na Spartě přišlo o cenný bod až v nastavení. „Zápas s Teplicemi jsem viděl. Domácí hráli opravdu dobře, přestože nádherným gólům ze hry předcházelo i štěstí díky příznivě odraženým míčům. To ale vůbec nesnižuje výkon mužstva. Soupeře zdobí výborný přechod do útoku. Na to si musíme dát pozor,“ zdůrazňuje.

Petr ŠvancaraKapitolou samou pro sebe je osoba útočníka Petra Švancary. Pokud má den, umí zápas rozhodnout a ještě bavit publikum. „Je to pan fotbalista. Pokud má trenér takového hráče v mužstvu, musí být rád. Ale na druhou stranu… Švancara někdy své pády rád přifilmuje a pak je na rozhodčím, jak to ocení. Třeba na Spartě dostal už v 10. minutě žlutou kartu a bylo vidět, že se víc hlídá. Je ale jasné, že v domácím prostředí k němu budou shovívavější,“ předpokládá Kotal.

Východočeši míří do Uherského Hradiště s otevřeným hledím. „Není se čeho bát. Podívejte se na výsledky uplynulého kola: Ústí vyhrálo v Brně, Příbram v Teplicích. Vždycky rozhoduje aktuální forma, vyložených outsiderů v soutěži není,“ doplnil trenér prvoligového nováčka.

DÁLE ČTĚTE:
Fischer: 'Hlavně nepodlehnout atmosféře'

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové

I. fotbalová liga – 3. kolo

Městský stadion Miroslava Valenty (sobota 18.00)

Předpokládané sestavy:

Slovácko: Filipko – Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň – Fujerik, Kordula, Volešák, V. Valenta – Ondřejka, Švancara.
Hradec Králové: Lindr – Wozniak, Chleboun, Pávek – Rezek, Hochmeister, Fischer, Poděbradský – Dvořák, Pilař Černý.