V červenci roku 2007 převzala ročník 1994 mladých „votroků“ trenérská dvojice MILAN FRÝDA A ROMAN PROKOPEC. Hradečtí žáci za podzim nasbírali ve třinácti utkáních 18 bodů za pět výher, tři remízy a pět proher při celkovém skóre 27:21. To vše jim zatím vynáší 9. místo v divizní tabulce. V týmu nováčka přesto panuje jen lehké uspokojení, zajíci se sčítají až po honu.
 
 
Jak jste spokojeni s podzimní části soutěže?
Kluky jsme neznali, přebírali jsme ročník od trenéra Miloše Killara, nicméně se během přípravy ukázali v dobrém světle. V divizní soutěži působíme v roli nováčka, takže s prozatímním umístěním po podzimu můžeme být spokojeni. Zajímavý je fakt, že jsme měli výrazně lepší druhé poločasy. Kdyby se hrály zápasy jen poloviční, pak bychom za první půlky získali jen dvanáct bodů a za druhé dvaadvacet bodů. Na desáté místo v tabulce máme slušný bodový náskok.
Kdo patří v týmu k oporám?
V tomto věku jsou u hráčů velké mentální a fyzické rozdíly . Někdo už je skoro chlap, jiný ještě dítě. Proto bychom neradi někoho vychvalovali. Po celý podzim se ale nikdo nevyhnul kolísání formy. S výjimkou béčka Mladé Boleslavi jsme hráli vždy proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům. Proto musíme všem klukům poděkovat za snahu a ke konci podzimu i za nebojácnost v osobních soubojích. Nejvíce minut odehráli Tomáš Bönisch, Marek Langr, Zdeněk Pago a Lukáš Pultar .
Změní se kádr do jarní části významně?
Jeden hráč nám avízoval odchod, další mají osud ve svých rukách. Neskrýváme, že bychom chtěli skončit po jarní části sezony na lepší příčce. Nikdo z hráčů si proto nemůže být jistý svým místem v kádru. V hledáčku máme pár šikovných fotbalistů a již s nimi bylo průběžně jednáno. Rovněž hráči, kteří byli nyní na hostování, se zapojí do zimní přípravy a budou bojovat o černobílý dres.
Na čem budete muset přes zimní přípravu nejvíce zapracovat?
Od 19. ledna jsme na týdenním zimním soustředění na horách, kde musíme trochu nabrat fyzickou kondici. Jinak do vypuknutí jarních zápasů chceme odehrát co nejvíce přípravných utkání s co nejkvalitnějšími soupeři. Zúčastníme se rovněž tří halových turnajů. Přes zimu zapracujeme hlavně na herním projevu, technice a rychlosti. Chceme hrát hezký a účelný fotbal, naším hlavním úkolem je připravit kluky na působení v žákovské lize v příští sezoně.