FC Hradec Králové – Viktoria Plzeň 3:2 (2:1). Branky Hradce: Brusová 2, Novotná z pen. FC Hradec: Legerská - Vaňková, Kvasničková, Hofmanová, Mečířová - Adamírová, Novotná, Svobodová (40. Charousová), Němcová - Brusová, Líbalová.

Hráčky Plzně v 15. min. doplatily na tvrdou hru. Ve vápně byla sražena Brusová a pokutový kop chladnokrevně proměnila Novotná. Ve 30. min. Plzeň vyrovnala. Jedna z hráček využila špatného postavení brankářky Legerské a z velké dálky ji dokázala přehodit. Plzeň do šatny vyprovodila Brusová, která uplatnila svůj důraz a míč po závaru dotlačila do sítě. Ve druhém poločase se Plzeň snažila o vyrovnání, což se jí podařilo v 60. min. po chybné rozehrávce Hradce. Proti remíze však byla v pohodě hrající Brusová, která zužitkovala centr Mečířové a bombou z úhlu málem protrhla síť.

Jiří Hruška, trenér FC Hradec Králové jun.: „Zápas se musel líbit. Bylo tam vše: napětí, góly, karty, atmosféra, přetahovaná ve skóre. Fotbal bolel, ale holky to odmakaly. Daly do toho srdíčko a výsledek se dostavil. Den slávy si užila Brusová, která byla u všech tří gólů. Očividně jí prospělo přesunutí ze zálohy do útoku. Bodově jsme se dotáhli na třetí Slovácko, kam v příštím kole jedeme.“ (rz)