Druholigový Hradec Králové tak přichází o jednu ze svých opor. Přestupová částka nebyla zveřejněna. Hradecký klub žádal pět milionů, ale konečná suma je nakonec nižší. Zájem o rychlonohého hráče měla i Mladá Boleslav, která ovšem chtěla Malinského na hostování.

„Odmalička jsem nefandil ani Spartě, ani Slavii. Stěnu jsem měl polepenou obrázky Slovanu, kde byla i šála od Romana Jůna, který hrál jak za SK Hradec Králové, tak i za Slovan Liberec. Možná i proto jsem dal přednost Liberci,“ vysvětlil svoji volbu Malinský, který do Hradce přišel před šesti lety z MFK Chrudim. Za tu dobu v černobílém dresu odehrál 114 mistrovských utkání, z toho 71 prvoligových. V nejvyšší soutěži vstřelil pět branek, ve druhé lize devět.

„Hradeckému fotbalu děkuji za vše. Hlavně pak svým spoluhráčům, vedení klubu a všem, kdo hradecký fotbal podporují. V poslední době jsem cítil, že potřebuji změnu, tak jsem se rozhodl vyzkoušet něco nového a jsem rád, že mi to vedení umožnilo. Hradci přeju hlavně nový stadion a s ním i návrat mezi elitu,“ dodal Malinský, který chtěl východočeský klub opustit už loni. Jeho jméno se s přestupem skloňovalo už několikrát. Jeho čas v Hradci se naplnil až letos v létě.

„S jeho odchodem jsem počítal už v předešlém ročníku. Po posledním utkání Tomáš za mnou přišel s tím, že tady hrát nechce a s takhle nastaveným hráčem už jsem víceméně nepočítal,“ uvedl k odchodu rychlonohého záložníka hradecký trenér Karel Havlíček.

A prosadí se podle kouče v Liberci? „Těžko říct, chce do ligy, chce výš, chápu ho. Jeho předností je hlavně rychlost. A jaké uplatnění najde v Liberci, to bude na něm a na trenérovi. Přeji mu, ať se mu v novém působišti daří,“ dodal Havlíček.