Spousta gólů, skvělé individuální výkony, kvalitní fotbal. Takový byl halový turnaj s jedním z nejdelších názvů na světě JF Cars Pneuservis Dědeček Slavia Rinat Sport HK Cup 2022.

V hale hradecké Slavie se v závěru uplynulého roku sešla pořádně nabitá konkurence. Diváci mohli vidět plejádu skvělých hráčů nejen z východočeského regionu, ale i několik prvoligových borců, z nichž jeden nosí i přívlastek reprezentant České republiky!

Zahráli si dosyta

Jelikož se toto klání uskutečnilo v největší sportovní hale ČR, mohlo se hrát na dvou hřištích zároveň. I díky tomu měl turnaj spád, týmy dlouho nečekaly a všichni aktéři si dosyta zahráli.

Turnaje, který měl charitativní podtext, se zúčastnil tato dvanáctka týmů: FC Slavia Hradec, Undertaker team, Forza Juve, SKI areál, RMSK Třebeš, Sport Hradec Cup team, Kopyta z Týniště, Sokol Malšovice, FC Ducks, Pražský Výběr, Pouchov a Roudnice.

V hradecké Orlické kotlině se uskuteční kvalitně obsazený turnaj v halovém fotbale.
Atraktivní fotbal. Hala Slavie Hradec mezi svátky hostí kvalitně obsazený turnaj

Z celkového prvenství se nakonec radoval Undertaker team, který ve finále porazil SKI areál 6:3. V souboji o třetí příčku bylo úspěšnější mužstvo RMSK Třebeš, to udolalo FC Ducks až po penaltovém rozstřelu, v řádné hrací době skončil duel 1:1.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Roman Čáp, nejlepším brankářem Nicolas Šmíd a nejvíce branek nasázel Adam Chromek.

Charitativní turnaj osobností v hradecké hale Třebeš
Fotbalové osobnosti pomáhaly: pro hendikepované děti se vybralo přes 60 tisíc!

Výtěžek ze vstupného a z příspěvků jednotlivých týmů jde na podporu nadačního fondu Sport Hradec Cup, který dlouhodobě podporuje hendikepované děti. Na dobročinné účely putuje celkem 33 333 korun!

Naplněná kasička

Celodenní akce byla zakončena společnou večeří v podobě guláše a povedeným slavnostním vyhlášením v Restauraci Slávka, kde byla naplněná turnajová kasička předána do správných rukou zástupcům Sport Hradec Cupu.

„Sluší se poděkovat všem partnerům, že se mohl turnaj uskutečnit. Kdyby jich nebylo, tak je těžké v této době něco organizovat. Vyzdvihl bych práci fotografa Luboše Douděry, který pořídil parádní snímky. Nemohu zapomenout ani na čtveřici rozhodčích. Celkově děkuji všem zúčastněným. Myslím si, že k vidění byl kvalitní fotbal a vše proběhlo tak, jak charitativní turnaje mají probíhat,“ udělal tečku za tímto kláním jeho ředitel a známý fotbalový brankář v regionu Jiří Mašek.