O víkendu se hrálo 4. kolo okresních fotbalových soutěží, proto přinášíme tradiční ohlédnutí.

Hradecký Votrok okresní přebor

Ve šlágru Kobylice vyhrály 1:0 v Červeněvsi. Zápas rozhodla 68. minuta, kdy hosté skórovali ze standardní situace z hranice vápna. Ani závěrečný nápor domácích již nic nezměnil. V dalším duelu tým Myštěvse zdolal 3:2 Dohalice. Z obou stran to bylo bojovné a tvrdě hrané utkání, šťastnější domácí vstřelili těsně před koncem rozhodující gól. Ve střetnutí Prasek – Smiřice (0:4) hosté na rozdíl od domácích proměnili šance.

Úvod zápasu Třebeš – Nepolisy (5:2) ovládli domácí a do 40. minuty vedli 2:0. Hostům se pak podařilo srovnat na 2:2, ale závěr opět patřil hráčům Třebše. Kunčické béčko si vítězství 1:0 nad rezervou Nového Hradce zasloužilo, ve druhé části korunovalo své úsilí jediným gólem. Stěžery do poločasu se štěstím držely s Lovčicemi krok a skóre bylo 1:1, pak si však hosté otevřeli střelnici (7:1).

Úterní dohrávka Kosičky – Chlumec B (1:3) hosty posunula na devátou příčku. Domácí se dvěma body na výhru čekají. Při zaváhání Červeněvse se na špici posunul desetibodový tandem Třebeš – Myštěves. O bod zpět následují Lovčice a Červeněves. Na opačném pólu je s bodem trio Nový Hradec B, Prasek a Stěžery.

Albron III. třída

Sendražice díky dvěma slepeným gólům v závěrečné čtvrthodině udolaly Urbanice. Libřice vysoko porazily v deseti hrající Kobylice B. Střelecké kopačky opět nazul Šoltys z Ohnišťan, pěti brankami přispěl k vítězství 7:3 na půdě Nového Bydžova C. Ve třetí minutě nastavení přišlo Nové Město o bod proti Malšově Lhotě. Kratonohy B těsně zdolaly Velichovky a Slavia B tříbrankovým rozdílem přehrála Skřivany. V souboji B týmů mezi Lhotou pod Libčany a Černilovem se zrodila remíza.

Tipsport IV. třída A

Jeníkovice přesvědčivě porazily Lokomotivu Hradec B a Dolany dvěma brankami zdolaly Cerekvici. Malšovice B přestřílely Neděliště a Třebeš B výrazným rozdílem zvítězila na půdě dohalického béčka.

Tipsport IV. třída B

Ani jednu branku neviděli diváci mezi v duelu Dobřenice – Starý Bydžov, stejně tak i v Myštěvsi, kde se B tým domácích rozešel smírně s převýšovskou zálohou. Boharyně doma porazila Syrovátku. Jediná branka rozhodla o výhře Lužce v Prasku nad tamní rezervou. Lovčice B podlehly Probluzi B a Roudnice B deklasovala Nepolisy B.

Kanonýři OFS

Hradecký Votrok OP: Javůrek (Myštěves) 5 branek, Petr (Červeněves), Tarantík (Smiřice) oba 4.
Albron III. třída: P. Šoltys (Ohnišťany) 11, Nykodým (Slavia B) 6, Valeš (Velichovky) 5.
Tipsport IV. třída A: Jílek (Vysoká B) 6, Pikola, Špás (oba Malšovice B) oba 5.
Tipsport IV. třída B: Čížek, Němec (oba Myštěves B), Hrubý (Prasek B), D. Klapka (Roudnice B), Lisa (Lovčice B) všichni 5.

Hradecký deník okresní přebor starší žáci: Pech (Stěžery), Seidl (Třebeš B) oba 5, Hlavatý, Wojcik (oba Červeněves) oba 4.
BD Group okresní přebor mladších žáků východ: Felbr (Dohalice), Jedlička (Stěžery), Sláma (Malš. Lhota) všichni 4.
BD Group okresní přebor mladších žáků západ: Kaliáš (Skřivany) 10, Chlad (Kosičky) 7, Vysuček (Skřivany) 6.