Ačkoliv „votroci“ se od začátku usadili na trutnovské polovině, nedokázali se přes pohyblivou domácí defenzivu výrazněji prosadit. Pár šancí si přesto vypracovali. Při střele Válka gólmana Šťastného zachránila tyč, gól Poděbradského neplatil pro ofsajd.

A tak nečekaně udeřil Trutnov. Ve 32. minutě se trutnovští hráči nahrnuli před hradeckou branku, zahrávali rohový kop. Ale hosté se v pohodě ubránili. Jenomže pak předvedl hrubici jak hrom gólman Lindr, který míč rozehrál tak špatně, že ně něj za chvíli trutnovský obránce Kejzlar postupoval zcela sám. Se zkušeností útočníka si doběhl takřka až na malé vápno a míč uklidil na bližší tyč – 1:0.

„Přístup hráčů v prvním poločase nebyl takový, jaký jsme si představovali,“ kritizoval hru svého týmu hradecký trenér Oldřich Machala. „Šance jsme však měli na to, abychom vedli a ne prohrávali,“ do­dal.

Odpor domácích se favoritovi podařilo zlomit až gólem Fischera v 57. minutě, na jehož střelu si sice Šťastný sáhl, ale míč mimo tyče se mi vytlačit nepodařilo – 1:1.

Poté trutnovskou jedničku v brance nahradil mladý gólman Miloš Kamitz a musel si připadat jako ve zlém snu. Balónu se pořádně nedotkl a v rozmezí deseti minut od 68. do 78. minuty čtyřikrát inkasoval, a to Hradci kvůli porušení pravidlu o ofsajdu nebyly uznány další dvě branky.

V 68. minutě dorážel míč z blízka Kaufman, o pět minut později se lobem prosadil Černý, v 74. minutě měl před prázdnou brankou snadnou úlohu Rezek a za další čtyři minuty se vápně uvolnil Kaufman a bylo to 1:5. Poslední slovo v zápase si vzal šest minut před koncem Černý.

„Respektuji soupeře, ale pokud hraje krajský přebor, měli bychom mu být schopni dát pět gólů už v první půli a ne až ve druhé. Nicméně jsem ale spokojený,“ uvedl Machala.

Spokojený byl také domácí asistent Petr Kamitz. „První poločas byl z naší strany super. Kluci hráli s nasazením. Přijel k nám lepší soupeř, tak se chtěli vytáhnout. Po přestávce se projevila kvalita Hradce a také jsme chtěli, aby si zahráli všichni z našeho kádru.“ poznamenal.

Trutnov –Hradec Králové 1:6
Branky:
32. Kejzlar – 68. a 78. Kaufman, 73. a 84. Černý, 57. Fischer, 74. Rezek. Rozhodčí: Pilný. Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
FK Trutnov: Šťastný (60. Kamitz) – Groer (68. Valkoun), Kejzlar (76. Groer), P. Makovský, Přívratský – Kamitz, Kuneš, Marks, Pejchal – Machalík (60. Ficner), Holubec (84. Stránský).
FC Hradec Králové: Lindr – Přibyl (46. Němeček), Chleboun (46. Fischer), Zieris, Pacák – Poděbradský (46. Rezek), Vít, Nemček, Válek – Černý, Zinke (46. Kaufman).