Český tým nastoupil s několika změnami v sestavě oproti úvodnímu vystoupení. Do branky se například dostala hradecká Kristýna Rajsnerová. To pardubická útočnice Lucie Kubisková figurovala v základní sestavě i podruhé.

Přípravný turnaj WU15: Česko (v červeném) - Finsko
FOTO: Mladé fotbalistky zdolaly Finsko. Ve čtvrtek v Bydžově vyzvou Belgii

Česko – Belgie 3:3 (1:1), na pen. 2:4. Branky: 32. a 54. Elgheriani, 90. + 3. Čížková – 28. Ghysel, 61. Kasongo, 65. Verstrepen. Česko: Rajsnerová – Větrovská (46. Stránská), Nechutová, Šubrtová, Šafářová – Blasczyková (46. Kubíčková), Kynclová (60. Tománková), Pešková – Najvarová (74. Hanáková), Kubisková (74. Oudránová), Elgheriani (60. Bráblíková, 83. Čížková).

Početné publikum na stadionu v Novém Bydžově vidělo zápas plný zvratů. V souboji týmů, které první mač vyhrály, šly jako první do vedení Belgičanky. Ještě předtím mohly skórovat právě Kubisková a také Šafářová. Na inkasovaný gól ale Češky rychle odpověděly zásluhou Elgheriani, kterou nezištně vybídla ke skórování agilní Kubisková.

Po změně stran překlopila vedení na stranu domácího celku znovu Elgheriani. Pak ale přišla nepovedená pětiminutovka, během které Kušnierové družina dvakrát inkasovala a rázem zase prohrávala. Český výběr poté vrhnul všechny síly do útoku a za svoji snahu se dočkal v nastaveném čase, kdy na novobydžovském stadionu rozpoutala euforii střídající Čížková.

V následném penaltovém rozstřelu se už ale pořadatelské zemi nedařilo. Rajsnerová sice hned na úvod skvěle chytila penaltu, ale pak už jí kopající soupeřky nedaly šanci. To Češky byly dvakrát neúspěšné a tak se z bonusového bodu mohly radovat mladé „rudé ďáblice“.

VIDEO: Jedna ze dvou proměněných penalt českého týmu v rozstřelu.

Zdroj: Petr Tomeš

VIDEO: Jedna ze dvou neproměněných penalt českého týmu v rozstřelu.

Zdroj: Petr Tomeš

V průběžném pořadí po dvou utkáních jsou Češky druhé právě za belgickými hráčkami. V neděli hrají v Novém Bydžově od 11 hodin s Chorvatkami. Pokud chtějí skončit první, musí zvítězit a doufat v prohru Belgičanek s Finkami, které na turnaji ještě nezískaly ani bod.

Průběžné tabulka
1. Belgie 2 1 1 0 7:5 5
2. Česko 2 1 1 0 6:5 4
3. Chorvatsko 2 1 0 1 4:4 3
4. Finsko 2 0 0 2 2:5 0

Zbývající program turnaje – neděle 11.00: Česko – Chorvatsko (Nový Bydžov), Finsko – Belgie (Slavia Hradec Králové).

REGIONÁLNÍ ZASTOUPENÍ: V kádru nejmladší reprezentace žen je brankářka Kristýna Rajsnerová (FC Hradec Králové) a útočnice Lucie Kubisková (FK Pardubice). Mezi náhradnicemi figurují záložnice Veronika Čapková, Lucie Felgrová, Gabriela Nevosádová (všechny FK Pardubice) a Eliška Volhejnová (FC Hradec Králové). Trenérem brankářek je Jiří Mašek, letitá opora mužů Slavie Hradec Králové, která nyní zachraňuje v krajském přeboru Hořice.