Převýšovský lídr si v domácím prostředí vyšlápl na Doudleby (5:1). Na totálním rozkladu celku ze středu tabulky se nejvíce podílel třemi góly Tomáš Hrabík. Na vítězství Převýšova museli tříbodově zareagovat pronásledovatelé z Nového Bydžova, což se jim na vlastním trávníku v utkání s Libání podařilo (4:1) a na vedoucí celek tabulky ztrácejí šest kol před koncem stále čtyři body. Libánští přijeli oslabeni o kanonýra Bányácskiho a na jejich ofenzivní produkci to bylo znát. Jedinou branku vstřelili až v poslední minutě z penalty. Klíčem ke snadné výhře Bydžova bylo nasazení obránce Jakuba Šoufka do druhého poločasu, jenž soupeře zdrtil jedním gólem a na další dva přihrál.

Ani víkendové kolo nevneslo více světla do sestupové otázky. Libčany doma vyhořely s Černilovem (2:5). Přitom od dvanácté minuty vedly brankou Borovičky, ale dalších pět úderů patřilo zkušeným borcům z Černilova. Dvě branky vstřelil Erik Svatoš a Martin Škoda. Tým Radka Záplaty tak stále zůstává s osmnácti body na poslední pozici.

Pouze o bodík více má hradecká Olympia, která solidně rozehranou partii s Přepychy prošustrovala v druhém poločase a prohrála 1:3. Nic platné nebylo Olympii, že hned v 5. minutě protrhla zásluhou Šmída smutnou sérii bez vstřelené branky – trvala přesně 300 minut. Katem domácích se stal osmnáctiletý mladíček Martin Sedlák, který do hradecké sítě vstřelil dva rozhodující góly.